Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
Kilka pytań odnośnie lancetogłowów

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Yeeback

Yeeback
  • Terrarysta
  • Z nami od: 82 dni
  • Polska / Lubuskie / Zielona Góra

Napisany 18 grudzień 2018 - 19:29

Witam. Przejrzałem mnóstwo opisów dotyczących węży z rodzaju Lampropeltis, lecz najbardziej zależy mi na informacjach o gatunkach Lampropeltis triangulum oraz Lampropletis pyromelana a mianowicie:

1. Czy węże te są bardziej kąśliwe niż np. dla porównania zbożówki lub węże mahoniowe? Oglądając filmy na youtube i czytając opinie ludzi mam dużo sprzecznych informacji - jedni uważają je za kompletnie nie agresywne, wręcz "potulne", inni przeciwnie.

2. Czy węże z rodzaju Lampropletis mają możliwość wystrzelenia piżma jako mechanizm.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Kilka pytań odnośnie lancetogłowów     x

#2 adamkraka W hodowli

adamkraka

Marudny Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2170 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 18 grudzień 2018 - 21:35

1.Co do Lampropeltis pyromelana to tak są one łagodne i potulne, nieagresywne. Lampropeltis abnorma (hondurensis) to naprawdę różnie, od dzikusów gryzących, po bardzo strachliwe, rzadko chyba trafiają się spokojne i zrównoważone osobniki.

2. Tak wszystkie węże mogą strzelać piżmem, muszę stwierdzić że Lampropeltis polyzona (dawniej triangulum nelsoni, sinaloan, campbelli) oraz Lampropeltis abnorma (dawniej triagulum hondurensis) bardzo często strzelają piżmem, kałem i wszelkiej maści odchodami.

3. Co do Pyrocornów, to w przyszłym roku powtarzam tegoroczny miot,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Yeeback

Yeeback
  • Terrarysta

Napisany 19 grudzień 2018 - 06:54

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Mam tylko jedno pytanie odnośnie piżma, a mianowicie czy często się to zdarza i czy zapach utrzymuje sie dość długo? W pracy spotykam się ze sporą ilością ludzi i nieprzyjemny zapach który będzie chodził za mną przez tydzień może być problemem. Co do samego kupna węża to planuję je dopiero za około 2 miesiące gdy będę już w pełni przygotowany. :)

#4 adamkraka W hodowli

adamkraka

• Koordynator działów

Napisany 19 grudzień 2018 - 08:18

Zwykle, wystarczy umyć ręce.

#5 Yeeback

Yeeback
  • Terrarysta

Napisany 12 styczeń 2019 - 09:13

Nie chcąc tworzyć nowych wątków i zaśmiecać forum zadam pytanie w tym: mam możliwość zakupu Lampropeltis mexicana, a dokładnie odmiany leonis, greeri, lub mexicana mexicana jak podawała osoba posiadające je. Informacje w internecie - z powodu przemeblowania całej grupy - są pomieszane i sam czasem nie wiem co dotyczy konkretego gatunku. Czy istnieją między nimi jakieś konkretne różnice w wyglądzie lub zachowaniu, czy są to po prosu odmiany o różnicach czysto kosmetycznych związanych z różnicami.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Yeeback, 12 styczeń 2019 - 09:14.

#6 adamkraka W hodowli

adamkraka

• Koordynator działów

Napisany 12 styczeń 2019 - 09:45

Jeżeli te węże są z Czech i nie mają długiego rodowodu to na pewno są pomixowane. Jeśli chodzi o Mex mex to chyba największy gatunek z całej grupy, leonis i greeri są mniejsze, różnią się również obszarem występowania, trochę zachowaniami no i kolorystyką.

Tu masz całą grupę mexicane + ruthveni etc - http://mesoamericanherpetology.com/uploads/3/4/7/9/34798824/hansen_and_salmon_-_lampropeltis_mexicana_paper.pdf?fbclid=IwAR1XlNnTshy0KbnFO8SLXXYK0tS_kpreQGddvVEBeYS3ZZ_MLfqh5syVfgw

tu lancetogłowy "mleczne" - https://academic.oup.com/sysbio/article/63/2/231/1644072?fbclid=IwAR3Dlw0GWna-78ndsb0dUtvaDnSVhyHsvcx_AvDvCDQBoIaDeUmCH7TDoI0

#7 Yeeback

Yeeback
  • Terrarysta

Napisany 12 styczeń 2019 - 11:24

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź, pozdrawiam

#8 Yeeback

Yeeback
  • Terrarysta

Napisany 30 styczeń 2019 - 19:49

Zakup węża jest ciągle w planach, ale myślę nad Lampropeltis pyromelana lub Lampropeltis mexicana. Czy lancetogłowy meksykańskie mają podobne usposobienie jak pyromelany? Tzn czy są spokojniejsze od reszty węży mlecznych? Wiem, że zadaję sporo pytań, ale chcę wiedzieć jak najwięcej przed zakupem, a nie chciałbym trafić na węża który przy każdej sposobności próbowałby mnie atakować lub strzelać kałem. I ostatnie pytanie: czy temperatura w terrarium około 26 stopni po stronie ciepłej i 23 po stronie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 adamkraka W hodowli

adamkraka

• Koordynator działów

Napisany 30 styczeń 2019 - 21:45

Jeśli chodzi o L.mexicana to są one bardzo spokojne, podobnie do L.pyromelany, jednak czyste mexi będą większe. Uważaj na mexicany dostępne u nas, bardzo często to źle opisane hybrydy.

Co do warunków to ja zalecałbym do 30-31*C na wyspie ciepła 28-26 w ciepłej strefie w zimnej spokojnie spadek do pokojowej.

#10 Yeeback

Yeeback
  • Terrarysta

Napisany 31 styczeń 2019 - 05:52

Dziękuję za informacje i pozdrawiam :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).