Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Agama błotna - pytanie o żarówkę

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Filippowaterdragon

Filippowaterdragon
  • Terrarysta
  • Z nami od: 32 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 05 grudzień 2018 - 23:23

Cześć, chciałem zapytać czy żarówka Solar glo 80W (http://www.exo-terra.com/en/products/solar_glo.php) jest odpowiednia dla agamy błotnej ? Terrarium będzie miało wysokość 120 cm.

Aktualnie dysponuję świetlówką UVB 5.0 18W 60cm oraz żarówką UVA 75W, którą zastanawiam się wymienić właśnie na Solar glo aby zwiększyć ilość UVB w całym terrarium a nie tylko na przestrzeni 30 cm., które zapewnić ma świetlówka. Przeczytałem, że ponoć nawet siatka metalowa na górze terrarium powoduje redukcję fal UVB. Martwię.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Agama błotna - pytanie o żarówkę     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2921 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 07 grudzień 2018 - 02:24

Cześć, chciałem zapytać czy żarówka Solar glo 80W (http://www.exo-terra.com/en/products/solar_glo.php) jest odpowiednia dla agamy błotnej ? Terrarium będzie miało wysokość 120 cm.

Exo Terra Solar Glo to dość słabe lampy, szczególnie wersje 80W. Lampy rtęciowe mają to do siebie, że są bardzo prądożerne i niestety nie przekłada się to na ilość produkowanego UVB. O wiele lepiej sprawdzają się świetlówki Arcadia T5, albo niektóre metalohalogeny, szczególnie przy tak wysokim.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Filippowaterdragon

Filippowaterdragon
  • Terrarysta

Napisany 07 grudzień 2018 - 11:56

Na stronie exo-terry podają, że solar glo,w niewielkiej odległości od żarówki emituje UVB przeznaczone raczej dla zwierząt pustynnych - dlatego chciałem się dowiedzieć czy błotniak się zwyczajnie nie usmaży.

Czyli Arcadia t5 39W 85cm będzie lepszym wyborem od rtęciówki dla 120 cm wysokości ? I jaki wzrost efektywności będzie przy zamianie t8 18W 60cm na arcadię t5 ? Głównie chciałbym się dowiedzieć o efektywną odległość promieniowania UVB tych żarówek.

#4 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2921 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 07 grudzień 2018 - 13:24

Może po kolei. Dla agamy błotnej przyjmuje się, że zasiedla zarówno bardziej cieniste rejony (UV Index = 1.1-3.0 na wyspie ciepła i 0.7-1.0 w dalszej części terrarium, w cieniu), czasami jednak przesiaduje także na bardziej otwartych przestrzeniach (UV Index = 2.9-7.4 na wyspie ciepła i 1.0-2.6 w cieniu). Ze względu na duży zakres UV Index (1.1-7.4 na wyspie ciepła, gdzie 8.0 to zalecany max.) przyjąłbym jakąś wartość po środku, czyli np. 3.0-6.0 na wyspę ciepła.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

#5 Filippowaterdragon

Filippowaterdragon
  • Terrarysta

Napisany 07 grudzień 2018 - 13:40

Nie wyobrażałem sobie lepszej odpowiedzi !! :) Wielkie dzięki. Idę w Arcadię.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).