Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

- - - - -  
Ładny, tani, duży i słabo jadowity ptasznik nadrzewny

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 kozaczek27

kozaczek27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 611 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 05 grudzień 2018 - 20:46

Witam. Mam wolne terrarium 25x25x35 i szukam do niego jakiegoś nowego lokatora a konkretniej jakiegoś w miarę ładnego ale i taniego ptasznika nadrzewnego, który nie będzie dysponował silnym jadem. Polecacie jakieś gatunki? :)

Podobne tematy: Ładny, tani, duży i słabo jadowity ptasznik nadrzewny     x

#2 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1397 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 05 grudzień 2018 - 21:36

Zależy jaki dla ciebie znaczy duży, i ile ma mniej więcej kosztować.
Całkiem spory, ładny, słabo jadowity jest psalmopoeus irminia. 
W sumie nic szczególnego mi nie przychodzi do głowy, ogólne przedstawiciele rodziny pslamopoeus typu pulcher, cambridgei itd.
Skoro pająk i tak i tak nie należy do zwierząt z którymi można się bawić, a ma siedzieć w swoim terrarium to czemu nie może być to jakiś jadowity mocniej? 
Ja osobiście mam pozytywne doświadczenia z różnymi Poe......................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4483 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 05 grudzień 2018 - 21:51

Ale założyciel pytał o słabo jadowitego, więc Poecilotheria odpada;)

Uroda to pojęcie względne, cena w sumie też co dla jednego jest tanie dla drugiego już niekoniecznie. W każdym razie do słabo jadowitych nadrzewnych zaliczają się rodzaje :

Avicularia, Caribena, Ybyrapora, Iridopelma, Psalmopoeus, Tapinauchenius,Pachistopelma i Typhochlaena (ale ten to zdecydowanie nie jest tani) 

Konkretnych gatunków już nie chce mi się wymieniać. Poprzeglądaj zdjęcia, oferty, coś znajdziesz.

Edytowany przez Nonac, 05 grudzień 2018 - 21:54.

#4 kozaczek27

kozaczek27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 611 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 05 grudzień 2018 - 21:55

Nie mam jakiegoś dużego doświadczenia z ptasznikami bo mam brachypelme albopilosum i angustum, chromke i niestety samca irminii (po moim wysexowaniu byłem pewien że to samica aż nie wyrosły mu bulbusy :D ) dlatego chcę się jeszcze chyba wstrzymać z czymś bardziej jadowitym. A co do ceny to sam nie wiem, miałem na myśli to żeby nie był jakiś bardzo drogi na tle innych ptaszników :)

#5 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4483 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 05 grudzień 2018 - 22:04

Heh, wybierz sobie który ci się podoba, potem sprawdź ile kosztuje ;)

https://www.google.pl/search?q=avicularia&client=opera&hs=ybM&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiQ7fH9yonfAhXR_KQKHfhBB-IQ_AUIDigB&biw=1280&bih=611

https://www.google.pl/search?q=Psalmopoeus&client=opera&hs=HcM&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi_8_uGy4nfAhUqsaQKHV0bCcEQ_AUIDigB&biw=1280&bih=611

https://www.google.pl/search?q=tapinauchenius&client=opera&hs=6w1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjttqWNy4nfAhWisKQKHZcLDfcQ_AUIDigB&biw=1280&bih=611

#6 ifryt W hodowli

ifryt
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2077 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 10 grudzień 2018 - 16:53

Terrarium to sześcian, to może raczej naziemny? 

#7 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2921 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 10 grudzień 2018 - 20:31

brachypelme albopilosum i angustum

Od 2015 r. angustum nie jest już braszką. Obecnie to Sericopelma angustum ;) Wiem czepiam się, ale myślę że warto wiedzieć.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).