Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Hodowla świerszczy bez opieki na święta

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Ricky

Ricky
  • Terrarysta
  • Z nami od: 505 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 04 grudzień 2018 - 20:02

Hej,

Przez 6 dni nie będzie mnie w domu, ponieważ wyjeżdżam na święta do rodziny. Nie zabiorę ze sobą hodowli świerszczy, wiec pisze z pytaniem co da się zrobić, żeby ograniczyć straty do minimum? Może istnieją jakieś gotowe pokarmy, które nie zgniją i bez problemu świerszcze dadzą radę przez prawie tydzień bez "opieki"?

Podobne tematy: Hodowla świerszczy bez opieki na święta     x

#2 Vulpes90 Online

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2922 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 04 grudzień 2018 - 20:54

Otręby pszenne, płatki owsiane itd. Powinny dać radę można też dorzucić trochę płatków dla ryb. Nie jest to najzdrowsze jedzenie dla świerszczy, ale na przeżycie karmówki powinno wystarczyć. Warto też hodowlę zaopatrzyć w jakieś źródło wody. Hydrożel, albo poidełko ze słoika. Patentów jest wiele :) Możesz też dać marchewkę, jeśli masz sucho w pojemniku i dobrą wentylację to co najwyżej się wysuszy.

#3 bakteriofag

bakteriofag
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4183 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 05 grudzień 2018 - 19:35

Dodałbym, że do hydrożelu użyj raczej głębokiego pojemnika - ogranicza to parowanie i pozwala mu wytrzymać właśnie prawie tydzień (ja zwykle wymieniam go 2 razy w tygodniu i jest OK).

A przy okazji - Vulpes dlaczego uważasz jedzenie dla ryb za niezdrową opcję dla świerszczy? Ja od dawna używam jej jako suchej karmy (poza świeżymi owocami co drugi dzień) i nigdy nie widziałem żadnych problemów...?

#4 Vulpes90 Online

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2922 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 05 grudzień 2018 - 20:03

A przy okazji - Vulpes dlaczego uważasz jedzenie dla ryb za niezdrową opcję dla świerszczy?

Chodziło mi bardziej o otręby pszenne i płatki owsiane jako niezdrową opcję (stosunek Ca:P jest strasznie niski), przepraszam jeśli zabrzmiało to tak, że płatki dla ryb są niezdrowe. Płatki dla ryb mogą jak najbardziej być.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).