Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

jaszczurki

- - - - -  
Czy sól może zaszkodzić gekonowi orzęsionemu?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 JTo

JTo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 409 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Włocławek

Napisany 22 listopad 2018 - 23:03

Witam, jakiś czas temu ugotowałem drewniane elementy w solance, a potem wypiekłem wszystko w piekarniku. Następnie jeszcze wszystko odparzyłem wrzątkiem, lecz na powierzchni pojawia się sól i stąd wzięło się moje pytanie. Czy sól ta może zaszkodzić gekonowi orzęsionemu? Dodam, że sól pojawia się między innymi na patyku, który jest głównym obiektem w terrarium i gekon bardzo często siedzi na nim i od czasu do czasu go poliże.

#2 Mielu

Mielu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4504 dni
  • Polska / Śląskie / Katowice

Napisany 22 listopad 2018 - 23:48

Przegotuj te elementy jeszcze raz w czystej wodzie. Gekonowi nic się nie stanie jak będzie miał jeden dzień puste terra. 

Sól jest potrzebna każdemu organizmowi zwierzęcemu (roślinnemu?) do życia. Tak samo jak zwierzaki same z siebie spożywają wapń, tak samo liżą u Ciebie sól bo dałeś im dostęp. Więc nic złego się nie stanie przez to że miał okazję spożyć. Jednak chlorek sodu znajduje się w organizmach w płynach między komórkowych. Więc dostarczany jest.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Mielu, 22 listopad 2018 - 23:50.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).