Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

rozmnażanie

- - - - -  
Co z tego wyjdzie?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#21 Qras94

Qras94
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1515 dni
  • Polska / Lubelskie / Opole Lubelskie

Napisany 22 grudzień 2018 - 17:35

Ale ma poważne konsekwencje w ogólnym porządku na rynku. Takie łączenia rzutują później na gekony które zainteresowany, Ty, ja i wielu innych kupi w przyszlosci. Jako osoba z jakąkolwiek wiedzą powinieneś wiedzieć co to są nieetyczne łączenia i dlaczego należy je odradzać. Mieszanie linii albinotycznecj jest takim właśnie łączeniem

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Podobne tematy: Co z tego wyjdzie?     x

#22 Agroo

Agroo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3734 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Kielce

Napisany 22 grudzień 2018 - 18:17

Etyczne, nie etyczne. Nmw czy do końca to dobre słowo. Jak już było napisane i z tego co udało mi się znaleźć i wyczytać, to jedyne przeciwskazanie co do krzyżówki lini albino jest tylko właśnie z powodu "chaosu", jeżeli ktoś właśnie jak napisales, nie daje pełnych prawdziwych info. Innych przeciwwskazań nie znalazłem. Największe hodowle krzyżują różne linie albino zupełnie umyślnie uzyskując przy tym coś co z powodzeniem wprowadzają na rynek, więc czy to jest nieetyczne.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#23 Qras94

Qras94
  • Terrarysta

Napisany 22 grudzień 2018 - 18:29

A etyczne jest wprowadzanie podwójnych heterozygot albinotycznych? Największe hodowlę celowo mieszają linie jednak ma to miejsce w projektach, później młode z takich łączeń nie są sprzedawane a dalej testowane by właśnie wykluczyć wypuszczanie na rynek osobników dh. Myślisz swoją skalę hobbystyczna z praca hodowlana. Nie łączy się lini albinotycznych ze sobą, nie łączy się też eclipse z ndbe z tego samego powodu. Uzyskane młode nie będą mogły mieć określonej odmiany barwnej. Jest jeszcze kilka łączeń.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#24 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1983 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 22 grudzień 2018 - 18:33

@[member='Qras94'] Podpisuję się pod tym co napisałeś. Tutaj to nie jest łączenie żeby coś uzyskać, tylko na siłę, żeby były młode i pewnie jeszcze, żeby sprzedać. Każdy porządny hodowca jak zobaczy coś takiego to złapie się za głowę. A nawet rozmawiałam o tym temacie z kilkoma hodowcami lampartów w Polsce ( i to dużymi) i nie mogli uwierzyć, że ktoś doradza łączenie linii albino.

#25 Qras94

Qras94
  • Terrarysta

Napisany 22 grudzień 2018 - 20:21

Ludzie przez lata rozkladali i selekcjonowani geny u lampartów, mnóstwo pracy włożono w to by łączenia były przewidywalne. To znacznie ułatwia pracę, od kilku lat nastała moda na selektywne odmiany tj. linię hodowlane ale z zachowaniem dotychczasowego dorobku. Mieszając linie albinosów cofamy wkład wielu, naprawdę wielu hodowców i robimy z lampartów burdel jak u hybryd czy orzęsków... Totalnie bez sensu, szczególnie że odmiany jakie podano powyżej są łatwo dostępne i nie ma potrzeby przeprowadzania takich.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#26 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 3883 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 22 grudzień 2018 - 21:11

Nie do końca. Każdy typ albinizmu u gekonów lamparcich to pojedyncza mutacja związana z enzymem tyrozynazą. Tremper, Bell i Rainwater albino blokują tyrozynazę na różnym etapie, zmniejszając ilość melaniny w skórze gekona:

https://www.geckoevolution.org/publications/Gamble_etal_2006_Tyrosinase.pdf

Tutaj podobna dyskusja na anglojęzycznym forum, zdania nt pomysłu łączenia linii jest mieszane:

http://www.geckosunlimited.com/community/leopard-geckos-general-info-intros-and-pics/49443-project-triple-homozygous-bell-las-vegas-tremper-albino.html

Jak wiemy, już pojedyncze albinosy są wrażliwsze na światło, więc zakładając, że podwójne czy potrójne mają jeszcze mniej melaniny - co z.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#27 Qras94

Qras94
  • Terrarysta

Napisany 22 grudzień 2018 - 21:54

Podwójne albino bywa letalne, takie próby były już robione i nie bez powodu jest to odradzane a wręcz napietnowane

#28 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 3883 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 22 grudzień 2018 - 21:59

Pierwsze słyszę, zaciekawiłeś mnie. Dasz jakieś źródło?

#29 Qras94

Qras94
  • Terrarysta

Napisany 22 grudzień 2018 - 22:07

Gdzieś kiedyś czytałem, wybacz ale nie kolekcjonuje artykułów wszystkich i wątków jakie czytam a temat unikania dh albino jest tak oczywisty że większej uwagi do tego nawet nie przykladalem

#30 Agroo

Agroo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3734 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Kielce

Napisany 23 grudzień 2018 - 08:53

Fajnie, że dyskusja się poszerza. Zawsze można się dowiedzieć coś nowego. Ale ja mam inne pytanie. Jak się dowiedzieć że mój samiec lini tremper to rzeczywiście tremper? Jakies badania u weterynarza są w stanie to określić ? Bo, ze ktoś powiedział tak, wcale nie oznacza że tak jest. I na bank połowa ludzi krzyżuje swoje osobniki myśląc, ze posiada linię czy heta X a tak naprawdę jest zupełnie inaczej.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).