Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Żółw żółtolicy hibernacja

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 skoczek91

skoczek91
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1649 dni
  • Polska / Opolskie / Wołczyn

Napisany 19 listopad 2018 - 19:24

Hibernuje żółwie żółtolice w lodówce tem. 4-5 stopni, ale nie chcą spać cały czas chodzą, na wadze nie tracą wygląda że wszystko z nimi ok. W tamtym roku zimę spędziły w oczku. Czy obniżyć im temperaturę. Czekam na podpowiedzi jak je zahibernować.

Podobne tematy: Żółw żółtolicy hibernacja     x

#2 PolDu

PolDu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 277 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Szczytno

Napisany 27 listopad 2018 - 09:18

Czytając taki wątek to powiem szczerze, że jestem zszokowany Twoją inteligencją. Jedynie czego mi szkoda to tych żółwi.

#3 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1653 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 29 listopad 2018 - 16:23

@[member='PolDu'] o co ci chodzi?

#4 PolDu

PolDu
  • Terrarysta

Napisany 30 listopad 2018 - 12:20

Nie jestem specjalictą w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że wprowadzenie żółwia w stan hibernacji (poza środowiskiem naturalnym) wymaga ogromnej wiedzy i specjalistychnych warunków wręcz laboratoryjnych często niedostępnych w zwykłych domach.Włożenie żółwia do lodwki nie jest dla mnie stanem hibernacji.Nie szukam zwady, ale czasami trzeba się głęboko zastanowić czy jestem w stanie podołać takiemu zadaniu.

#5 doru

doru
  • Terrarysta

Napisany 30 listopad 2018 - 21:07

specjalistychnych warunków wręcz laboratoryjnych

No to tu się mylisz ;) fakt, wymaga to przygotowania, żółwia też trzeba przygotować, ale większość osób będzie to w stanie zrobić w domu. Wiele osób zimuje też żółwie w odpowiednio głębokich oczkach i jest to jak najbardziej w porządku.

@[member='skoczek91'] jak przygotowywałeś żółwie? Chodzi mi o karmienie przed hibernacją, sposób obniżania temperatury. Ja wprawdzie zimuję lądowe, ale proces przygotowania powinien być analogiczny

#6 PolDu

PolDu
  • Terrarysta

Napisany 03 grudzień 2018 - 14:04

Czy tak zwana "hibernacja" to nie jest pójście właściciela żółwia na skróty po najniższej lini oporu by zapewnić sobie komfort przez kilka misięcy?  Ja jakoś sobie nie wyobrażam bym nie mógł się opiekować swoim pupilem choćby przez jeden dzień, cóż zrobić takie hobby :-P

#7 doru

doru
  • Terrarysta

Napisany 03 grudzień 2018 - 21:23

Nie, hibernacja jest naturalną częścią życia tych zwierząt, pozwala organizmowi zregenerować się i wydłuża życie. Pójściem na łatwiznę jest utrzymywanie przez cały rok takich samych warunków, bez zawracania sobie głowy przygotowaniami i kontrolą hibernujących żółwi.

#8 PolDu

PolDu
  • Terrarysta

Napisany 04 grudzień 2018 - 13:11

doru © masz rację. Ja tylko wątpię w siebie i w swoje możliwości jakimi dysponuję. Jestem początkującym hodowcą żółwia wodno-lądowego i dlatego proces hibernacji wywołuje u mnie trwogę i lęk. Jeżeli ktoś posiada duże doświadczenie i dysponuje odpowiednimi warunkami to jak najbardziej wyjdzie to na dobre dla swojego podopiecznego. Jeżeli ktoś podejmie się "hibernacji" w sposób powierzchowny, niewłaściwy to tylko może wyrządzić ogromną szkodę w zdrowiu swojego żółwia. Spoko to tyle.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).