Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - oświetlenie

- - - - -  
Oświetlenie w terrarium dla gekona orzęsionego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#11 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2962 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 14 listopad 2018 - 02:05

@[member='Tuczyk'] o czym Ty piszesz? Dla roślin najważniejszym światłem nie jest promieniowanie UVB, ale promieniowanie czerwone i niebieskie, dlatego większość lamp typu grow light (specjalnych lamp dla roślin) świeci na fioletowo. LINK do lamp typu grow. UVB czasami jest uznawane za światło wpływające korzystnie na wzrost roślin, ale w żaden sposób nie jest to światło dla nich konieczne. UVB stosuje się głównie dla zwierząt (synteza witaminy D3). Poczytaj trochę o promieniowaniu.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: Oświetlenie w terrarium dla gekona orzęsionego     x

#12 Tuczyk

Tuczyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1438 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 14 listopad 2018 - 10:31

W sumie racja, tak jak teraz to przemyślę to wiedziałem o tym że niezbędnym promieniowaniem dla roślin jest promieniowanie czerwone i niebieskie. Musiałem mieć chyba chwilowe zaćmienie...
Co do UVB to wiem że wpływa ona wytwarzanie witaminy D3 , dlatego też lepiej jest to mieć niż nie mieć moim zdaniem dla zwierzaków w terrarium. Gdyż będzie im łatwiej przyswoić wapń i będzie można wykluczyć ryzyko powstania krzywicy. 
Nie jest czasem tak, że na promieniowanie UVB.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#13 NieTopek

NieTopek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 309 dni
  • Polska / Lubuskie / Drezdenko

Napisany 14 listopad 2018 - 14:48

https://allegro.pl/zarowka-grow-e27-72-led-smd-do-uprawy-roslin-w-wa-i7184762194.html? Czyli taki najtańszy halogen wystarczy czy lepiej zainwestować w  coś droższego? I jeszcze pytanie czy to światło nie zaszkodzi w żaden sposób młodemu (chodzi o czas naświetlania czy musi być ograniczony).

Edytowany przez NieTopek, 14 listopad 2018 - 14:49.

#14 Vulpes90

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2962 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 16 listopad 2018 - 17:54

Co do UVB to wiem że wpływa ona wytwarzanie witaminy D3 , dlatego też lepiej jest to mieć niż nie mieć moim zdaniem dla zwierzaków w terrarium. Gdyż będzie im łatwiej przyswoić wapń i będzie można wykluczyć ryzyko powstania krzywicy.

Tak, ale jak już, to 5.0, 2.0 to bubel wśród lamp UVB, który nic nie daje.

Nie jest czasem tak, że na promieniowanie UVB.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#15 manuelterra

manuelterra
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 9 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Małogoszcz

Napisany 15 styczeń 2019 - 14:04

Kilkanaście lat temu, jak zaopatrywałem się w terrarium miałem też problem z oświetleniem. Dowiedziałem się jednak, że świetlówka uvb do terrarium będzie najlepszym wyborem ze względu na swoje właściwości. No i to prawda, do dzisiaj służy mi i mojemu gekonowi :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).