Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - pozostałe tematy

- - - - -  
Kwiaty / rośliny do terrarium

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta
  • Z nami od: 526 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Ostrów Wielkopolski

Napisany 28 październik 2018 - 13:05

Witajcie, temat niby prosty tylko nie w moim mniemaniu. Wreszcie przyjechało moje terra o wymiarach 50x40x60, specjalnie żeby móc tam posadzić coś wyższego. Pytanie się nasuwa jedno - jakie kwiaty / krzewy mogę w nim posadzić żeby ładnie się prezentowały. Wiem, że do terrariów można stosować trzykrotkę i monsterę, polecono mi również fitonię ale czy znajdę coś co kwitnie?
Warunki są takie (i w zasadzie części nie przeskoczę):

- stanowisko cieniste bez bezpośredniego oddziaływania słońca

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Kwiaty / rośliny do terrarium     x

#2 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4456 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 28 październik 2018 - 20:28

Jeżeli stanowisko jest cieniste i nie będziesz doświetlał, to ciężko z roślinkami. Ale np taki zamiokulkas jest praktycznie nieśmiertelny ;)

#3 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta

Napisany 28 październik 2018 - 21:49

Myślę, że coś słońca tam wpadnie choć to jest bardziej do ustalenia jak ono będzie (o ile jeszcze w tym roku je zobaczymy).

Załączę grafikę poglądową (jestem mistrzem painta xD) jak wygląda mój układ.

A tak w ogóle to jeśli bym doświetlał to czym? Dla roślin chyba najlepiej żeby dawało promienie UV tak?

Dla estetyki chciałem walnąć ledy (no i pająk by miał wtedy lepsze warunki do polowania)

Załączone pliki

• Załączony plik  11.jpg   20,73K   3 pobrań

Edytowany przez Sezzam, 28 październik 2018 - 21:51.

#4 Calmwater W hodowli

Calmwater
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3305 dni
  • United Kingdom

Napisany 29 październik 2018 - 14:30

Hej, sam mam pajuny w pomieszczeniu bez okien i strasznie mnie wkurza, ze nie mam jak "zainstalowac" roslin w niektorych terrariach. Spedzilem troche czasu na szukaniu info i podpowiem, ze sporo mozna znalezc na forach odnosnie uprawy marihuany (maja ogromna wiedze na temat wlasciwego oswietlenia, mysle, ze dla zwyklych roslinek moze byc 1/4 tego, co dla ganji dajacej obfity plon), ja ustalilem, ze:

-LED`owe zarowki moga sie nadac, barwa ok 3000 bodajze.

-same LED` y.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 vikingv

vikingv
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2874 dni
  • Polska / Łódzkie / Pabianice

Napisany 09 listopad 2018 - 20:43

Kruciutko dla borykajacych sie z problemem oswietlenia dla roślin. Rosliny rosna pod oswietleniem led dostepnym w sklepach akwarystycznych. Zaznaczam lampa musi byc do uprawy roslin w akwarium tzw. PLANT.

#6 Sezzam

Sezzam
  • Terrarysta

Napisany 13 listopad 2018 - 15:01

Kruciutko dla borykajacych sie z problemem oswietlenia dla roślin. Rosliny rosna pod oswietleniem led dostepnym w sklepach akwarystycznych. Zaznaczam lampa musi byc do uprawy roslin w akwarium tzw. PLANT.

A czym one się różnią od ledów 6500K?

Hej, sam mam pajuny w pomieszczeniu bez okien i strasznie mnie wkurza, ze nie mam jak "zainstalowac" roslin w niektorych terrariach. Spedzilem.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).