Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Żółw czerwonolicy brak apetytu senność

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 macko95

macko95
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3801 dni
  • Polska / Małopolskie / Olkusz

Napisany 22 październik 2018 - 17:10

Witam, proszę o pomoc poniżej opis problemu

GATUNEK: żółw wodno lądowy czerwonolicy

DŁUGOŚĆ CIAŁA: między 25 a 27 cm

LICZBA SZTUK W TERRARIUM: jedna

WIELKOŚĆ TERRARIUM 100x40x40

TEMPERATURA DZIEŃ/NOC: 27 stopni

DIETA: jedzenie podaję co 2 dni: mrożone krewetki, stynki, jakieś czerwone larwy, suszona krewetka, stynka, gotowana pierś z kurczaka, rośliny: moczarka

OPIS PROBLEMU : Żółw jakiś tydzień temu stracił apetyt i przesiaduje na wyspie bardzo senny, wygląda na zmęczonego, je bardzo mało jak na siebie 2-3 kawałeczki mięsa/czy czegoś mrożonego i to z bólem i więcej nie zje.. a jak na żółwia takich rozmiarów jak ten około 24 cm to mało...

proszę o pomoc co mogę zrobić aby żółw znów stał się energiczny i aby wrócił mu apetyt, w razie pytań mogę podesłać jakieś zdjęcia 

Podobne tematy: Żółw czerwonolicy brak apetytu senność     x

#2 brojan3

brojan3
  • Terrarysta
  • Z nami od: 522 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 28 październik 2018 - 14:28

Witam, proszę o pomoc poniżej opis problemu

GATUNEK: żółw wodno lądowy czerwonolicy

DŁUGOŚĆ CIAŁA: między 25 a 27 cm

LICZBA SZTUK W TERRARIUM: jedna

WIELKOŚĆ TERRARIUM 100x40x40

TEMPERATURA DZIEŃ/NOC: 27 stopni

DIETA: jedzenie podaję co 2 dni: mrożone krewetki, stynki, jakieś czerwone larwy, suszona krewetka, stynka, gotowana pierś z kurczaka, rośliny: moczarka

OPIS PROBLEMU : Żółw jakiś tydzień temu stracił apetyt i przesiaduje na wyspie bardzo senny, wygląda na zmęczonego, je bardzo mało jak na siebie 2-3 kawałeczki mięsa/czy czegoś mrożonego i to z bólem i więcej nie zje.. a jak na żółwia takich rozmiarów jak ten około 24 cm to mało...

proszę o pomoc co mogę zrobić aby żółw znów stał się energiczny i aby wrócił mu apetyt, w razie pytań mogę podesłać jakieś zdjęcia 

Dzień dobry. 

Podawanie mięsa dla żółwia z mojego doświadczenia nie jest chyba dobrym pomysłem.

Jednak nie musi to być powód jego obecnego zachowania.

Dwa lata temu moja żółwica również zachowywała się podobnie. 

Okazało się, że miała zapalenie płuc. Skończyło się szczęśliwie zastrzykami, inhalacjami itp. - zwierzak przeżył.

Proponowałbym wizytę u weterynarza zwierząt tropikalnych - sam nie rozwiążesz tego problemu.

P.S. Żółwie są wrażliwe na zmianę temperatur więc trzeba ostrożnie wietrzyć mieszkanie aby nie było przeciągów.

#3 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2473 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 29 październik 2018 - 14:03

1. Takich żółwi nie karmi się mięsem ssaków i ptaków. Reszta diety OK, ale musi tez jeść rośliny ( wszystkie akwariowe będą dobre + rzęsa)

2. może się szykuje do zimowania - wtedy mniej jedzą i sa mniej aktywne - to im minie. Osobiście swoich nie zimuję ( nie mam takiej wiedzy i doświadczenia ( boję się, ze zrobię mu krzywdę).

#4 macko95

macko95
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3801 dni
  • Polska / Małopolskie / Olkusz

Napisany 29 październik 2018 - 20:07

byłem u weterytnarza, żółw dostał antybiotyk w zastrzykach oraz coś przeciwzapalnego o ile się nie mylę...

jest energiczniejszy widać poprawę, ale apetytu nie ma w ogóle i bardzo dużo śpi 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).