Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Gekon orzęsiony - jaka karmówka?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 PanKuskus

PanKuskus
  • Terrarysta
  • Z nami od: 101 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 16 październik 2018 - 22:00

Cześć, jest to mój pierwszy temat na forum, więc proszę z góry o wyrozumiałość. 

Szukałem odpowiedzi na moje pytanie w innych wątkach, jednak nie znalazłem, dlatego też postanowiłem napisać. 

Chciałbym dowiedzieć się czy gekona orzęsionego można karmić karaczanami (+ karma dedykowana), jeżeli tak to jakimi? 

Wiem, że niektóre gatunki wydzielają specyficzny smrodek, więc jeśli byście byli tak mili to prosiłbym również o opis wydzielanego przez nie zapachu. Obecnie gekon dostaje świerszcze bananowe + Pangea, jednak.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Gekon orzęsiony - jaka karmówka?     x

#2 przeuroczo

przeuroczo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3114 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 17 październik 2018 - 01:13

W linku znajduje się opis gatunku, powinien rozwiać wątpliwości.
https://www.terrarium.com.pl/487-correlophus-ciliatus-gekon-orzesiony/#zywienie

#3 PanKuskus

PanKuskus
  • Terrarysta

Napisany 17 październik 2018 - 12:26

Dużo czytałem przed zakupem. Jednak w tym opisie nie ma odpowiedzi na moje pytanie. Pomijając fakt, że chyba długo nie był aktualizowany. W części o żywieniu nie ma wzmianki o karmie Pangea czy Repashy, a jest to chyba najbardziej popularna karma w hodowlach. Oprócz tego nie ma tam mowy o karaczanach a właśnie tego próbuję się dowiedzieć.

#4 przeuroczo

przeuroczo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3114 dni

Napisany 17 październik 2018 - 13:26

W opisie jest o owadach w pancerzu prawda? Trzeba też czytać między wierszami. Ciężko też powiedzieć czym możesz karmić, a czym nie, nie wiedząc nic o gekonie poza jego gatunkiem. Jeśli to młoda sztuka to polecam wątek na forum "jak dawać/co dawać małym gekonom orzęsionym". GosiaW udzieliła tam dość konkretnej odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

#5 GosiaW

GosiaW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1578 dni

Napisany 19 październik 2018 - 13:37

I tutaj także jej udzielę  :-D 

@[member='PanKuskus'] jeśli chodzi o karaczany to o tyle są wygodne, że nie skaczą (są jednak bardzo szybkie), więc w pełni rozumiem pytanie. Ja osobiście karmię swojego orzęska karaczanami tureckimi. Ogólnie to karaczany posiadają więcej białka, są jednak mniej ruchliwe i skubane dobrze się ukrywają, ale też uciekają z terrarium. W praktyce podajesz karaczany w wysokiej miseczce i gekon sobie wyjada - jest praktycznie i higienicznie. Co do gatunku to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 PanKuskus

PanKuskus
  • Terrarysta

Napisany 27 październik 2018 - 08:56

Dziękuję za pomoc :)

#7 Moloch

Moloch
  • Terrarysta
  • Z nami od: 263 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Nakło nad Notecią

Napisany 28 październik 2018 - 21:33

Mogę dodać coś od siebie odnośnie owadów. Osobiście karmię świerszczami kubańskimi, bo jak uciekną to łatwo je znaleźć ;) . Z plusów jest też ich ruchliwość i dosyć łatwo je rozmnożyć. Z minusów jest to, że uciekają z pudełka rozłażąc się po terrarium zjadając rośliny. Moje gekony niestety wolą repashy od owadów i rzadko się na nie skuszą. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).