Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Choroba axolotla - pytanie, proszę o pomoc.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 CeriseBlancheChervette

CeriseBlancheChervette
  • Nowy terrarysta
  • Z nami od: 141 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 06 październik 2018 - 11:13

Witam, przychodzę tutaj z dość dla mnie wielkim problemem. Mam nadzieję, że ktoś będzie potrafił mi odpowiedzieć i doradzić, by znowu do takiej tragedii nie doprowadziło. Zaczynając, od pół roku posiadam dwa axalotly, obydwa z tego samego chowu. Dzisiaj jeden z nich mi zdechł, jestem przerażona tym faktem, bo nie wiedziałam czym to mogło być spowodowane, na pewno nie ze starości, bo posiadają ponad rok. Szukałam odpowiedzi w internecie, niestety nie widziałam, by ktoś miał.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: Choroba axolotla - pytanie, proszę o pomoc.     x

#2 MER 1

MER

Pomocny w dziale Aksolotle

• Pomocny
  • Z nami od: 3124 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 06 październik 2018 - 11:33

ostatnie zdjęcie jest wcześniej zrobione zanim axolotl zdechł.

Trzeba było się wcześniej kontaktować.

#3 CeriseBlancheChervette

CeriseBlancheChervette
  • Nowy terrarysta

Napisany 06 październik 2018 - 11:47

Ostatnie zdjęcie owszem było zrobione zanim axolotl zdechł, ale szmat czasu temu i nic wskazywało, że zdechnie. Jego choroba wręcz przybyła z dnia na dzień, więc zbytnio nie wiedziałam co robić, a zwłaszcza nie proszę teraz  o pomoc typu: co teraz zrobić, by był żywy, chciałabym po prostu dowiedzieć się co było przyczyną zgonu, by takowe zdarzenie się znowu nie powtórzyło...

#4 MER 1

MER

• Pomocny
  • Z nami od: 3124 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 06 październik 2018 - 12:36

trochę byś się dowiedziała gdybyś od razu zaniosła do laboratorium weterynaryjnego, ale i tak nie do końca. Ja zlecałem analizę a odpowiedz niejednoznaczna. Kilka rożnych bakterii śmiercionośnych, nota bene zawsze żyjących w akwariach, a nawet w każdej wodzie.

Ja jak byłem głupi tak i pozostałem, pomimo intensywnego poszukiwania przyczyny łącznie z lekarzem weterynarii/ichtiologiem

#5 Chimirr

Chimirr
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1771 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 06 październik 2018 - 18:04

jedna rada - jak zobaczysz jakies dziwne zachowanie, zmiany na skórze, niewyjasnione rany odrazu pytaj na forum. przykro

#6 CeriseBlancheChervette

CeriseBlancheChervette
  • Nowy terrarysta

Napisany 06 październik 2018 - 20:34

Teraz na 100% będę się trzymać tej zasady... Chociaż nie wiem czy w tamtym momencie by to coś zmieniło, jak wyżej pisałam, nagłe objawy przyszły z dnia na dzień. Jeszcze w tym tygodniu Axolotl normalnie jadł i pływał. Jakieś dwa dni temu dopiero zaczął się dziwnie zachowywać, wczoraj wieczorem dostał "paraliżu", a dzisiaj rano zastałam go... martwego. Mam nadzieję, że ostatni raz się spotykam z takową sytuacją...

#7 Chimirr

Chimirr
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1771 dni
  • Polska / Podlaskie / Białystok

Napisany 07 październik 2018 - 15:24

moglo być coś wczesniej co przeoczyłaś.

przedewszystkim ważne jest żeby dbać o dobre parametry wody oraz środowisko - jak dla mnie podłoże do wymiany, dziwne że jeszcze nikt  tutaj nie napisał że powinnaś zmienić. Te kamyczki co masz może wygladaja ladnie, ale przy połykaniu pokarmu przez aksolotla może od przypadkowo połknąć kamień. bo są małe, jak łyknie jeden albo dwa to masz problem murowany... polecam wymienić na żwirek/piasek o gradacji 1-1,3 mm który wczesniej.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 2927 dni
  • Canada

Napisany 08 październik 2018 - 01:36

To wczesniejsze zdjecie , gdzie jest zywy ukazuje karme w postaci paleczek spoczywajaca wsrod zwirku. Taka sytuacja az sie prosi o pomylkowe lykniecie kamieni wraz z karma. Jak @[member='Chimirr'] pisal to jest na pewno do poprawki.

Patrzac na padlego aksa widac mocno zaawansowana plesniawke. Skrzela praktycznie nie istnieja. To jest duze prawdopodobiemstwo, ze powodem zejscia byla wlasnie infekcja. 

#9 robert1108

robert1108

• Pomocny
  • Z nami od: 3491 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Giżycko

Napisany 09 październik 2018 - 16:55

Przykra sprawa :(.Nie znalazłaś w internecie takich przypadków?...jest ich setki zwłaszcza jak polatasz po forach i grupach fb.Chcesz znać przyczynę...to odpowiedz mi na pytanie...jakie były ostatnie podstawowe parametry wody w akwarium??? ,choć juz wiem ze odpowiedzi nie uzyskam.A myśle że to jest odpowiedż którą szukasz.Płaz z pewnością dawał Ci juz wczesniej sygnały że coś się dzieje i w sumie sama to napisałaś ...zła koordynacja ruchów,zanikające skrzela,napuchniecie części ciała i z pewnością były równiez zachwiania równowagi.Zwróć.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 aksolotlpolska

aksolotlpolska
  • Terrarysta
  • Z nami od: 102 dni
  • Polska / Łódzkie / Tomaszów Mazowiecki

Napisany 25 styczeń 2019 - 22:08

Twój aksolotl zdechł dlatego bo połknął kamień aksolotle mogą mieć albo piasek albo szkło miałem to samo. Aksolotle nie mają zębów one zasysają jedzenie i przez to kamień dostał się do wnętrza aksolotla szybko wyrzuć podłoże i kup nowe
Twój aksolotl zdechł dlatego bo połknął kamień aksolotle mogą mieć albo piasek albo szkło miałem to samo. Aksolotle nie mają zębów one zasysają jedzenie i przez to kamień dostał się do wnętrza aksolotla szybko wyrzuć podłoże.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).