Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Euble

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Naquer

Naquer
  • Terrarysta
  • Z nami od: 307 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 04 październik 2018 - 13:00

Witam!

Mam pytanie odnośnie różnych gatunków jaszczurek w jednym terrarium. Mianowicie mam niewiele miejsca w pokoju i mam jedno terrarium 80x40x40 a w nim gekona lamparciego. Chciałbym dla odmiany inną jaszczurkę ale z racji braku miejsca mogę włożyć ewentualnie tylko do lamparta. Stąd pytanie czy można włożyć jakiś inny gatunek do tego samego terrarium?'

Dziękuję :)

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2470 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 04 październik 2018 - 13:26

NIE. Możesz spróbować zrobić harem : samiec + min 2 samice, ale nie masz gwarancji, że się zgodzą i nie pogryzą.

#3 Dagn Online

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 465 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 04 październik 2018 - 14:41

No, niestety w jednym pomieszczeniu tylko drugi lampart w grę wchodzi.

Nie sugeruj się niektórymi opisami, że z lampartem może np. żyć pictus czy eublefar gruboogonowy, bo wymagają nieco wyższej wilgotności niż lampart.

ALE ;)

Jeśli terra z lampartem stoi na otwartej przestrzeni, nie na półce zamkniętej od góry, możesz zrobić coś w stylu "Paweł i Gaweł w jednym stali domu...". 

Tylko wtedy przed zakupem gada koniecznie musisz przeprowadzić testy temperatury, czy na górze jest odpowiednia (żarówka grzewcza zamontowana u lamparta będzie grzała górne terrarium i przy odpowiednim ustawieniu uzyskasz wymagany gradient temperatur). U mnie jest tak, że na dole jest lamparcica, na górze reszta ferajny. I odpowiednio po jednej, cieplejszej (32) stronie gadzina wymagająca wyższej temperatury w jednym miejscu, po nieco chłodniejszej (28-29) też pustynny gad, ale wymagający nieco niższych temperatur. Szefo Radagast również stosuje takie rozwiązanie.

Opcjonalnie: drugi gad na górę i z boku lampką biurkową z żarówką grzewczą robisz punkt ciepła z boku terra. 

Mam nadzieję, że coś pomogłam.

Pozdrawiam :)

Edytowany przez Dagn, 04 październik 2018 - 14:44.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).