Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Mleczne Oczy Lamparta ! Szybka Informacja + Wsparcie Potrzebne

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 Peciorek

Peciorek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 236 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Kalisz

Napisany 01 październik 2018 - 20:58

Dobry wieczór wszystkim zgromadzonym, ale nie taki dobry dla mnie....

Przejdźmy od początku przeglądając ogłoszenia, chcąc kupić następnego Gekona do mojej hodowli, zobaczyłem biedne stworzenie wychudzone i nieotwierające prawie oczu...

Od razu postanowiłem go kupić za każdą cenę i zając się biedakiem, po pojechaniu i zbesztaniu osoby przeze mnie, że nie potrafi sie zajmować stworzeniami i mogła szybciej ogłosić wydanie bądź jakąkolwiek sprzedaż, zobaczyłem w domu u biedaka, tzw "mleczne oczy" z moich obserwacji 1.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Peciorek, 01 październik 2018 - 20:59.

Podobne tematy: Mleczne Oczy Lamparta ! Szybka Informacja + Wsparcie Potrzebne     x

#2 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1107 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 01 październik 2018 - 22:07

Biedak! Dobrze, że się nim zajmiesz. Co do wsparcia, to w takich wypadkach rady internetowe nie bardzo pomogą.Super, że jesteś już umówiony na wizytę u weta, tylko specjalista będzie w stanie mu pomóc. Jedyne co można Ci polecić na chwilę obecną to co najwyżej zakrapianie mu oczek "sztucznymi łzami". I ewentualna lektura wcześniejszego postu - https://www.terrarium.pl/topic/517669-choroba-oczu-gekona-czy-moze-cos-wiecej/.

Trzymam za Was kciuki!

#3 Peciorek

Peciorek
  • Terrarysta

Napisany 01 październik 2018 - 22:34

Dzięki wielkie ! @[member='jot023']

Jutro po wizycie Dam znać co się dowiedziałem i wszystko opiszę, jeśli ktoś ma taki problem ! 

Byle biedak przeżył bo jak na razie, jest ruchliwy i żywy, lecz niewidomy :C 

#4 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1057 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 02 październik 2018 - 07:11

@[member='Peciorek']

Dodajac dobre słowo - wcale nie wyglada tak zle. Nie jest ekstremalnie chudy. Ze wzrokiem to pewnie dowiesz sie wiecej, jak usuną mu skore z oczu.

Podejrzewam, ze ma w oczach resztki wylinki i stan zapalany, do tego wlasnie dobrze, ze jedziesz z nim do weta (bo internet go nie wyleczy).

na razie to tylko zakrapianie sztucznymi łzami, i utrzymywanie wilgotnosci w terrarium.

Jesli gekon robi kupki, to warto zostawic taką to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez MartaCrystal, 02 październik 2018 - 09:17.

#5 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 283 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 02 październik 2018 - 08:33

Jakie biedne, słodkie słoneczko :(

Ale Marta ma rację: nie jest wychudzony, więc mam nadzieję, że po zażegnaniu problemu z oczkami, będzie już dobrze.

Trzymam kciuki za Was. Dawaj znać, co tam.

#6 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 02 październik 2018 - 08:53

aha, jak nie masz sztucznych łez, to mozesz zaparzyc rumianek, i takim płynem o temp.pokojowej umyć mu glowe, w sumie to mozesz umyc calego gekona.

#7 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2288 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 02 październik 2018 - 13:37

Gekon nic nie widzi, ale przy dobrym leczeniu jest duża szansa na poprawę. Na razie musisz go dokarmiać, bo bez Twojej pomocy nie da rady. Wet konieczny, żeby ocenić skale zniszczeń. Ma owrzodzenie rogówki. Mam kilka gekonów okulistycznych - leczy się je długo, ale z powodzeniem. Po zakończonej kuracji pewnie będzie widział na zasadzie jasno- ciemno i będziesz mu musiał podstawiać pod pyszczek lub do pyszczka żarcie. Poz tym powinien normalnie funkcjonować. Do czasu wizyty.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 Peciorek

Peciorek
  • Terrarysta

Napisany 02 październik 2018 - 21:13

Witam to Znowu ja z odzewem opisać wam cała sytuację, byłem dzisiaj rano u Specjalistów w Najlepszej klinice u mnie w mieście, i opatrywało go dwóch Lekarzy....

Opłukali zaległości wylinki, i powiedzieli że zwierzak jest w dobrej kondycji nie ma robaków pasożytów czy problem z krzywicą, Jedynym problemem będą oczy....

Na aktualnej fazie Gekon odróżnia światło jasno,ciemno tak jak wspomniane były słowa @[member='Jaguś'] na tej fazie jest teraz, z tego co mi powiedzieli jedno oko.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 03 październik 2018 - 06:27

Nie jest az tak zle :)

Jesli bedzie widzial nawet na jedno tylko, to i tak jedno wiecej niz zadne.

Dostales widze dosc konkretne leki, spoko, warto skupic sie na kuracji i tyle.

Ten gekon najgorsze juz ma za soba :)

Na oczach mial wylinke?

#10 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2288 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 październik 2018 - 08:48

Pamiętaj, żeby nie zakraplać oka zimnymi lekami z lodówki - muszą trochę postać, żeby nabrały pokojowej temp. Nie wiem, czy wet Ci wspominał, że między poszczególnymi lekami powinna być ok. 20 min przerwa w podaniu ( nie na raz). Brawo Ty ! Maluch miał ogromne szczęście, że trafił do Ciebie : )

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).