Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

aspekty prawne

- - - - -  
Rejestracja Legwana błagam o pomoc

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Eunikaborkowska

Eunikaborkowska
  • Terrarysta
  • Z nami od: 94 dni
  • Polska / Lubuskie / Rzepin

Napisany 20 wrzesień 2018 - 12:27

Błagam o pomoc
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym czy cites musi być po polsku. Mój leg pochodzi z Włoch i ma pół info po włosku pół po angielsku i gościu nie chce mi go zarejestrować bo musi być po polsku i kropka. Dzwoniłam po hodowcach nawet tych z Czech, na całą Europę mają import i nigdy nikt nie miał problemu żeby zarejestrować z innym językiem i mówią że ten mój też musi. Ale.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Rejestracja Legwana błagam o pomoc     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2869 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 21 wrzesień 2018 - 00:01

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym czy cites musi być po polsku

Z tego co się orientuję każdy dokument w Polsce musi być po polsku.

na razie napisali sprawę że została bez rozpatrzenia. Ale czy to znaczy że karę dostanę? Przecież wszystkie dokumenty dałam i go zgłosiłam.. Błagam o pomoc..

Od momentu wejścia w posiadanie zwierzęcia z Aneksu B UE masz 14 dni.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2262 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 wrzesień 2018 - 13:37

Ja swojego rejestrowałam długo po 14 dniach i nie było problemu. Inni hodowcy tez nie zawsze dotrzymywali terminu. Ty zrobiłaś co należy, teraz tylko musisz uzupełnić pewne braki w dokumentach ( tłumaczenie na j. polski), ale wykazałaś dobrą wolę i chcesz przestrzegać przepisy. Urzędnik Cię pouczył czego mu brakuje i wtedy termin sie automatycznie wydłużył.

Nie wiem czy dokument CITES musi być po polsku- obawiam się, że tak. Polski urząd = dokument po polsku. Nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 Eunikaborkowska

Eunikaborkowska
  • Terrarysta

Napisany 21 wrzesień 2018 - 17:03

Ale wszyscy hodowcy mówią że nieten musi być po polsku cites
I jaka jest kara za nieuzupelnienie?

#5 grzesiek2610

grzesiek2610
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2298 dni
  • Polska / Małopolskie / Oświęcim

Napisany 29 wrzesień 2018 - 12:07

Ja cites mam nie po polsku i problemu nie miałem, a na odwrocie już po polsku mam że w razie problemów z rejestracją pytania kierować do Zespołu do spraw konwencji Waszynktońskiej www.mos.gov.pl\cites-ma tel 225792730 ul.Wawelska52/54 00-922 Warszawa.

#6 Eunikaborkowska

Eunikaborkowska
  • Terrarysta

Napisany 29 wrzesień 2018 - 18:33

Bardzo dziękuję za informacje

#7 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2331 dni
  • France

Napisany 04 październik 2018 - 19:18

Nie moga ci odmowic papieru jesli jest przetlumaczony przez tlumacza przysieglego.

#8 przeuroczo

przeuroczo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3090 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 05 październik 2018 - 13:57

Jest jeszcze jeden szczegół. Ty masz obowiązek zgłosić zwierze do rejestracji, a nie obowiązek je zarejestrować. Urzędnik teoretycznie nie może Ci nie przyjąć wniosku bo nie ma ku temu podstaw prawnych, w praktyce chce sobie ułatwić pracę. Jeśli nie chce Ci zarejestrować to powiedz, że chcesz dostać od niego adnotację, że wniosek został odrzucony. W tej sposób Twój obowiązek zgłoszenia do rejestracji zostanie spełniony.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).