Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

aspekty prawne

- - - - -  
Rejestracja Legwana błagam o pomoc

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Eunikaborkowska

Eunikaborkowska
  • Terrarysta
  • Z nami od: 424 dni
  • Polska / Lubuskie / Rzepin

Napisany 20 wrzesień 2018 - 12:27

Błagam o pomoc
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym czy cites musi być po polsku. Mój leg pochodzi z Włoch i ma pół info po włosku pół po angielsku i gościu nie chce mi go zarejestrować bo musi być po polsku i kropka. Dzwoniłam po hodowcach nawet tych z Czech, na całą Europę mają import i nigdy nikt nie miał problemu żeby zarejestrować z innym językiem i mówią że ten mój też musi. Ale on nie chce i tyle bo w polskich urzędach wszystko musi być po polsku. Ja wszystkie dokumenty mu zanioslam, on nie chce zarejestrować bo są nie pełne bo w innym języku i on nie wie o co chodzi. Błagam niech mi ktoś powie co ja mogę zrobić. W Internecie żadnych informacji nie znalazłam. Czy faktycznie przez tłumacza przysięgłego muszę to robić bulic kasę żeby go zarejestrować? na razie napisali sprawę że została bez rozpatrzenia. Ale czy to znaczy że karę dostanę? Przecież wszystkie dokumenty dałam i go zgłosiłam.. Błagam o pomoc..

Podobne tematy: Rejestracja Legwana błagam o pomoc     x

#2 Vulpes90 Online

Vulpes90

Koordynator działów, Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Koordynator działów
  • Z nami od: 3199 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 21 wrzesień 2018 - 00:01

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym czy cites musi być po polsku

Z tego co się orientuję każdy dokument w Polsce musi być po polsku.

na razie napisali sprawę że została bez rozpatrzenia. Ale czy to znaczy że karę dostanę? Przecież wszystkie dokumenty dałam i go zgłosiłam.. Błagam o pomoc..

Od momentu wejścia w posiadanie zwierzęcia z Aneksu B UE masz 14 dni na jego zarejestrowanie. Jeśli złożysz podanie, ale brakuje jakiegoś dokumentu masz z tego co się orientuję 7 dni na złożenie brakujących dokumentów (chyba, że urząd zgodził się na dłuższy okres, urząd może też ten termin wydłużyć).

Z góry uprzedzam, że nie jestem żadnym prawnikiem, powyższe informacje to tylko to na ile sam się orientuję w gąszczu tych przepisów.

#3 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2591 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 wrzesień 2018 - 13:37

Ja swojego rejestrowałam długo po 14 dniach i nie było problemu. Inni hodowcy tez nie zawsze dotrzymywali terminu. Ty zrobiłaś co należy, teraz tylko musisz uzupełnić pewne braki w dokumentach ( tłumaczenie na j. polski), ale wykazałaś dobrą wolę i chcesz przestrzegać przepisy. Urzędnik Cię pouczył czego mu brakuje i wtedy termin sie automatycznie wydłużył.

Nie wiem czy dokument CITES musi być po polsku- obawiam się, że tak. Polski urząd = dokument po polsku. Nie panikuj :) Ja robiłam 2 podejścia, bo gdy za pierwszym razem powiedziałam, ze chcę zarejestrowac legwana to nie wiedzieli co to jest ( w Wydz. Środowiska !) i poproszono mnie o kolejną wizytę za tydz, jak będzie Pani, która się zna na zwierzakach ...

#4 Eunikaborkowska

Eunikaborkowska
  • Terrarysta

Napisany 21 wrzesień 2018 - 17:03

Ale wszyscy hodowcy mówią że nieten musi być po polsku cites
I jaka jest kara za nieuzupelnienie?

#5 grzesiek2610

grzesiek2610
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2627 dni
  • Polska / Małopolskie / Oświęcim

Napisany 29 wrzesień 2018 - 12:07

Ja cites mam nie po polsku i problemu nie miałem, a na odwrocie już po polsku mam że w razie problemów z rejestracją pytania kierować do Zespołu do spraw konwencji Waszynktońskiej www.mos.gov.pl\cites-ma tel 225792730 ul.Wawelska52/54 00-922 Warszawa.

#6 Eunikaborkowska

Eunikaborkowska
  • Terrarysta

Napisany 29 wrzesień 2018 - 18:33

Bardzo dziękuję za informacje

#7 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2661 dni
  • France

Napisany 04 październik 2018 - 19:18

Nie moga ci odmowic papieru jesli jest przetlumaczony przez tlumacza przysieglego.

#8 przeuroczo

przeuroczo
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3419 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 05 październik 2018 - 13:57

Jest jeszcze jeden szczegół. Ty masz obowiązek zgłosić zwierze do rejestracji, a nie obowiązek je zarejestrować. Urzędnik teoretycznie nie może Ci nie przyjąć wniosku bo nie ma ku temu podstaw prawnych, w praktyce chce sobie ułatwić pracę. Jeśli nie chce Ci zarejestrować to powiedz, że chcesz dostać od niego adnotację, że wniosek został odrzucony. W tej sposób Twój obowiązek zgłoszenia do rejestracji zostanie spełniony.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).