Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

Roztocza u boa a plytka owadobojcza

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Kaer94

Kaer94
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2413 dni
  • Polska / Śląskie / Czeladź

Napisany 14 wrzesień 2018 - 22:08

Witam.
Mam pytanie czy plytka owadobojcza może być zastosowana w terrarium z obecnym wężem w środku? Chodzi o wytepienie roztoczy z ciała gada jak i ewentualnych zakątków terrarium. Wąż jest już ponad miesiąc na recznikach papierowych terrarium zostało wymyte i wyparzone. Plytka owadobojcza przez tydzień była umieszczona zaraz po tym jak mniej więcej 2 tyg nie było śladu po roztoczach. Kiedy waz wrócił do terrarium z zamiennego mieszkanka po około tygodniu zauważyłem znowu to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Roztocza u boa a plytka owadobojcza     x

#2 adamkraka W hodowli

adamkraka

Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator
  • Z nami od: 2024 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 14 wrzesień 2018 - 22:53

Płytka od kilku lat nie działa. Cykl rozwojowy roztoczy jest dłuższy niż 2tygodnie, powinieneś przesiedlić węża na co najmniej 6 tygodni i poddać leczeniu. Z nowości podobno mega bezpieczny i skuteczny jest Dregall, choć nie sprawdzałem ani nie mam żadnej wiarygodnej opinii z pierwszej ręki, ale też nie szukałem informacji na ten temat, więc to stąd te braki, zapytałem lek. vet o niego, powiedział ze powinna być rewelacja na roztocza i to w sumie tyle......................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Kaer94

Kaer94
  • Terrarysta

Napisany 14 wrzesień 2018 - 23:07

Pomogła taka plytka w przypadku zbozowki mam już spokój dość długo u niego. Tylko nie zastosowałem jej kiedy wąż był w terrarium lecz w pustym terra tzn bez gada lecz z pełnym wystrojem i odpukac trzeci miesiąc spokój tylko że zbozowka zrzucala parę razy skórę podczas pobytu w zastępczym domku i już po pierwszej wylince był u niej spokój. Odnośnie mojego pytania myślisz że plytka nie zaszkodzi samemu gadowi? Oczywiście jeśli nie zobaczę martwych roztoczy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 adamkraka W hodowli

adamkraka

Koordynator w działach nie tylko wężowych

• Koordynator
  • Z nami od: 2024 dni
  • Polska / Opolskie / Opole

Napisany 14 wrzesień 2018 - 23:15

powinieneś skonsultować to z lekarzem veterynarii który jest na bieżąco.

#5 Kaer94

Kaer94
  • Terrarysta

Napisany 15 wrzesień 2018 - 22:27

Nic nowego się nie dowiedziałem chce jedynie wiedzieć czy taka plytka ma szkodliwe działanie na gada. Jest ktoś z takim doświadczeniem?

1 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 1 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).