Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
umm...jaszczurka symulant?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Striker

Striker
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1353 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 13 wrzesień 2018 - 16:28

Witam
Od ponad roku jestem posiadaczem osobnika z gatunku Stellagama stellio i zaobserwowałem u niego coś co mnie zdziwiło.

Agama jest dość płochliwa i nieufna po roku jest to niebo a ziemia ale dalej woli trzymać się ode mnie zdaleka. Jaszczurka już dawno

przyzwyczaiła się do wsadzania łapy do terrarium, wymiana wody dawanie jedzenia, jak coś grzebie w środku to zawsze siedzi w bezruchu \

(chyba że mam mączniaczka) niemniej jednak gapienie się na nią przez szybę strasznie ją niepokoi ucieka chowa się itd, w zasadzie już do

tego przywykłem...ale ostatnio zaobserwowałem coś dziwnego. jak obserwuje ją przez "okno" to najpierw ucieka ale jeśli to nie pomoże to

udaje że stała jej się krzywda...tzn. wykrzywia ogon w zygzak, nienaturalnie podnosi łapki do góry i wykrzywia palce...ale jak pójdę sobię,

powiedzmy położyć się do łóżka i przez chwilę leżę tak sobie w bezruchu to ona jakbynigdy nic hasa sb po terrarium, chodzi wspina się po

ściance własnoręcznie robionej, generalnie zdrowa jak koń, teraz gdy to piszę (siedzę plecami do terrarium) to wskoczyła sobie na kamień i

się wygrzewa...a jeszcze 3 minuty temu wyglądała jakby ją auto potrąciło.

poza tym obserwuje ludzi, bardzo jak tylko się ktoś pojawia ucieka i zastyga w miejscu z którego widzi "ludzia" i tak się nawzajem

obserwujemy aż ja sb gdzieś pójdę.

Powiedzcie co o tym sądzicie

Pozdrawiam

~Echo/Striker