Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - pozostałe tematy

- - - - -  
Zapach w terrarium (lakier akrylowy)

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Krzychu8816

Krzychu8816
  • Terrarysta
  • Z nami od: 690 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 04 wrzesień 2018 - 17:39

Mam pytanko normalne że tło strukturalne styropianowe ma taki specyficzny chemiczny zapach dodam że to już kupiłem z terra i było kiedyś używane u kogoś. U mnie leżało ponad dwa tygodnie w piwnicy. Terra 150x60x60 dla tygrysicy. Czy lepiej je usunąć?

Edytowany przez Krzychu8816, 19 wrzesień 2018 - 18:25.

Podobne tematy: Zapach w terrarium (lakier akrylowy)     x

#2 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 201 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 04 wrzesień 2018 - 21:36

Jeśli po takim czasie nie wywietrzało to się nie zastanawiaj tylko usuwaj...

#3 Krzychu8816

Krzychu8816
  • Terrarysta

Napisany 05 wrzesień 2018 - 05:09

Dziś po pracy tak zrobię.

#4 Krzychu8816

Krzychu8816
  • Terrarysta

Napisany 06 wrzesień 2018 - 21:06

Wprowadzilem Was w błąd. Rozebralem ściankę i wogole nie było jej czuć. Wcześniej malowalem OSB od środka lakierem akrylowym wodorozcienczlny "bezapachowy" położyłem dwie warstwy przed złożeniem odczekalem ponad tydzień. Wąchalem w piwnicy i wydawało mi się że jest ok. Ale widocznie powinienem jeszcze dłużej czekac a tym bardziej terrarium skręcone wszystko zaczęło parowac. Jednym słowem dałem ciała. Orientujecie się jak długo to może potrwać zanim stanie się bezwonne lub może są jakieś środki dostępne przemywac.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 Krzychu8816

Krzychu8816
  • Terrarysta

Napisany 19 wrzesień 2018 - 18:15

Witam. Wracając do tematu terrarium. Żałuję że pomalowałem środek płyt OSB lakierem akrylowym bo nadal czuć ten lakier. Nie czuć żadnym rozpuszczalnikiem lub podobnym środkiem tylko czuć tym że zostało pomalowane. Macie jakieś sposoby na wywietrzenie tego zapachu. Dodam że górę zdjąłem i jest otwarte. Czekać jeszcze zanim włóż tam pmb czy papierem zeszlifować ten lakier czy może zamówić ta żywice epoksydową i jeszcze na ten lakier dokładnie pomalować. Na puszce od tego lakieru nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).