Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zachowania

- - - - -  
Coś powoli dziesiątkuje świerszcze.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 Lesio127

Lesio127
  • Terrarysta
  • Z nami od: 294 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Szczecin

Napisany 02 wrzesień 2018 - 16:55

Witam.
Świerszcze trzymam w pojemniku, woda na gąpeczce z zoologicznegi, jabłko i owsianka do jedzenia. Co 2 dni sprzątanie u nich. Dzis jak wstałem. 3 sztuki na plecach się "telepią" 5godzin później kolejna sztuka. Oczywiscie natychmiast je odizolowuje od reszty. Myślałem, że odwodnienie wiec wacikiem je starałem się napoić, starość odpada jest 1 młody osobnik. Teraz zauwarzyłem wydzieline na nich. Czy ktoś wie, co może być przyczyną?

Załączone pliki

Podobne tematy: Coś powoli dziesiątkuje świerszcze.     x

#2 Gaspar

Gaspar
  • Terrarysta
  • Z nami od: 525 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 02 wrzesień 2018 - 18:47

Świerszcze są dość wrażliwe, a jaką masz wentylacje w pojemniku? Przyczyn może być wiele. Pryskane owoce czy warzywa mogą być jednym z nich. Wyjmowałeś owoce zanim spleśnieją?

Edytowany przez Gaspar, 02 wrzesień 2018 - 19:25.

#3 Lesio127

Lesio127
  • Terrarysta

Napisany 02 wrzesień 2018 - 20:01

Świerszcze w Faunarium. Jabuszko po dobie gora 2 w kosz. Trzymane zaraz przy Ptaszniku wiec temp. Taka w podobie do jego.

#4 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1321 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 05 wrzesień 2018 - 13:26

A może zbyt duża wilgotność w tym faunaboxie???

#5 Lesio127

Lesio127
  • Terrarysta

Napisany 05 wrzesień 2018 - 15:09

Wątpie, predzej za niska. Dzisiaj inna partwia. Gąbka zlikwidowana, woda żelowa, jablko i po 2 dniach marchew. Dziś jeden osobnik te same objawy. Może zbieg okoliczności. Obserwuje sytuacje.

#6 jot023

jot023
  • Terrarysta

Napisany 06 wrzesień 2018 - 14:28

Jak duży faunabox i ile jest w nim świerszczy???

#7 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 442 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 06 wrzesień 2018 - 17:01

Świerszcze trzymaj w dużym(!) Pojemniku, z dużą wentylacją. Płatki owsiane, psia karma, owoce i warzywa zamiast wody. Bez pryskania itd. W środku wytłaczanki po jajkach. U mnie w takich warunkach nigdy nie padają. Z tym że ja ich nie hoduje, kupuje większe ilości co parę tygodni. Na dnie ręczniki papierowe, wymieniam co tydzień. Pozdr

#8 Lesio127

Lesio127
  • Terrarysta

Napisany 06 wrzesień 2018 - 17:11

Ja mam malutki na mała ilość (faunabox stix czy jakos tak. Max na 20szt. Swierszczy). Brałem z zoologicznego swierszczy z ~15szt. Ale spoko kolejna partia mi rano padła i to innego gatunku, wiec zklece nowy pojemnik. I dam go swierszczą. nie wiem już sam czy to wina jabłka czy marchewki no bo przecież nie wody w żelu.ręce to już mi odpadają... o tyle fart, że ptasznik totalnie nie ma apetytu.

#9 polwlkp

polwlkp
  • Terrarysta
  • Z nami od: 442 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 06 wrzesień 2018 - 19:51

Tobie radzę to samo co koledze Guciorro, post za Tobą. Pozdr

#10 jot023

jot023
  • Terrarysta

Napisany 06 wrzesień 2018 - 22:25

Najczęściej problemem jest zbyt słaba wentylacja, a co za tym idzie za duża wilgotność i brak wymiany powietrza. Dla tego najlepsza jest wentylacja taka jak w terrarium (góra - dół - na przeciwległych ścianach). Jeżeli nie planuje się rozmnażania świerszczy jakiekolwiek podłoże jest zbyteczne. A nawet potrafi być niebezpieczne, ponieważ mogą rozwijać się niepożądane grzyby, a w wilgotnym i ciepłym środowisku lepie rozwijają się wszelkiego rodzaju wirusy i bakterie. Konieczna jest co jakiś czas dezynfekcja zbiornika, a przynajmniej porządne wymycie go wodą z octem. 

Bez najmniejszego problemu utrzymują mi się świerszcze nawet przez ponad 4 tygodnie. Ostatnio odkryłem pozytywny wpływ na kondycję świerszczy cukini, która dostarcza im wystarczającej ilości wody, a sama prędzej wyschnie niż spleśnieje. Poza tym staram się podawać im tyle mokrego pokarmu, by zdążyły go zjeść w ciągu max. 24 godzin. Suchy pokarm to mielone płatki owsiane zmieszane z otrębami, kaszką mleczną dla dzieci, pokarmem dla ryb oraz wapniem i witaminami (w niewielkiej ilości). Osobno podaję im suchy pokarm dla młodych kotów. Przymajniej 2 x w tygodniu dostają liście mniszka lekarskiego.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).