Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

technika

- - - - -  
Modernizacja akwarium

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#11 taquito

taquito
  • Terrarysta
  • Z nami od: 92 dni
  • Polska / Śląskie / Bytom

Napisany 09 wrzesień 2018 - 07:14

Ok. W takim razie muszę poszukać jakiegoś pomysłu na ładną wyspę.

Litraż akwarium to 240 lub 300 litrów. Wystarczy mi do tego filtr HW-303a czy kupić mocniejszy albo na przykład dwa mniejsze?

Taki zestaw planuje kupić. https://m.olx.pl/oferta/zestaw-akwarium-120x50x50-300l-aquarium-fish-katowice-CID103-IDnG6pC.html

Podobne tematy: Modernizacja akwarium     x

#12 taquito

taquito
  • Terrarysta

Napisany 13 wrzesień 2018 - 16:30

Jest tu ktoś? Akwarium już mam. Teraz potrzebna mi wyspa. Myślę nad wykonaniem wyspy z przezroczystej plexi. Tylko zastanawiam się czy zrobić ją z dachem i otworem na oświetlenie czy bez dachu, a oświetlenie będzie zamocowane na jakimś uchwycie przymocowanym do ściany mieszkania. 

Taka lampa

https://allegro.pl/repti-zoo-podwojna-lampa-na-zarowki-2-x-40w-i7487168159.html

I uchwyt ten lub podobny

https://allegro.pl/repti-zoo-uchwyt-ramie-regulowane-do-lampy-i7159387529.html#thumb/1

Do tego muszę na podłoże w zbiorniku znaleźć jakieś otoczaki. Jaką ilość załatwić na dno 120x40?

#13 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1592 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 13 wrzesień 2018 - 21:39

Jest, ale nie zna się na technice w akwarystyce ;) nie ma co robić dachu, bo w połączeniu z wilgocią w otoczeniu wyjdzie Ci sauna. Co do otoczaków to bym sobie odpuściła - raz ze względów higienicznych (dużo syfu produkowanego przez żółwia chowa się między kamieniami) a dwa, że żółwie często robią "przemeblowanie" i takie kamienie latają po akwarium. 

#14 taquito

taquito
  • Terrarysta

Napisany 14 wrzesień 2018 - 07:20

Szukałem ostatnio forum, z którego kiedyś korzystałem, bodajże żółwie.net, ale niestety już nie istnieje :/

Czyli w ogóle zrezygnować z podłoża? Chciałem jakieś rośliny "zasadzić" dla żółwia.

Jeśli chodzi o przemeblowanie to mój żółw tego nie robi jakoś "w dużym stopniu". A co do syfu to jest tu dużo racji, zazwyczaj sam przesuwałem kamienie, syf się unosił i go wciągałem rurką.

#15 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1592 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 14 wrzesień 2018 - 08:47

Rezygnacja z podłoża jest najbezpieczniejszą i najbardziej higieniczną opcją. Rośliny i tak by długo nie wytrzymały, większość żółwi sieka je na kawałki nawet jeśli ich nie zjada.

#16 taquito

taquito
  • Terrarysta

Napisany 14 wrzesień 2018 - 09:39

Hm...ok. Czyli kupię jeden albo dwa duże korzenie, kilka większych gładkich kamieni i chyba będzie ok.

Chociaż początkowo myślałem o jakimś żwirku albo piasku. Żółw wcześniej miał takie drobne kamyczki i nie jadł ich,

Edytowany przez taquito, 14 wrzesień 2018 - 09:40.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).