Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

Szczury dla pytona królewskiego

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 metsukone

metsukone
  • Terrarysta
  • Z nami od: 187 dni
  • Polska / Lubuskie / Drezdenko

Napisany 14 sierpień 2018 - 10:20

Witam, jakiej wagi wybrać dla pytona królewskiego szczury? Regius ma 100-110g i 45-50cm.

Podobne tematy: Szczury dla pytona królewskiego     x

#2 Qvirs

Qvirs
  • Terrarysta
  • Z nami od: 986 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 14 sierpień 2018 - 12:35

Tematów bardzo dużo. Ogólna najbezpieczniejsza zasada to taka że pokarm nie powinien być grubszy od  najgrubszej cześci węża o 1,5 raza. Bądź stosunek wagi karmówki do węża ale to się raczej stosuje w przypadku większych już węży. np mam rega 900g podaje szczury około 100-120g co 10 dni. Dla małych pytonów najlepszy jest stosunek wagi (oczywiście w mojej opinii) około 8 do 13% wagi z karmieniem co 5-7 dni. W sumie czym go teraz karmisz?.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Calmwater W hodowli

Calmwater
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3250 dni
  • United Kingdom

Napisany 14 sierpień 2018 - 13:08

Dodam jeszcze, ze w razie przypuszczen, ze karmowka byla troche za duza, warto czasem podniesc troche temperature (ja mialem w NAJCIEPLEJSZYM miejscu 34/35 stopni przy glebie) i zmniejszyc nieco spadki nocne - ulatwi to wezowi strawienie za duzego posilku i zmniejszy szanse "zwrotu".

#4 Karla

Karla
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5466 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 17 sierpień 2018 - 17:52

Przy prawidłowych temperaturach regius spokojnie strawi wszystko, co zje (spadki nocne są potrzebne zupełnie do niczego przy tak małym wężu). To zbożówki są przewrażliwione. Po tym, jak u mnie samica 750 g połknęła i strawiła 250 g koszatniczkę nic mnie już nie zdziwi... Zaznaczam, że tak wyszło wyjątkowo, normalnie dostawała 100 g. Nie róbcie tego w domu :]

100 g regiusowi dałabym dużego oseska (z futrem) albo niewielkiego biegusa (który dopiero otwiera oczy). Jeśli.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).