Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Problem z ogrzewaniem terrarium- mata grzewcza

Najlepsza odpowiedź VisibleNoise, 12 sierpień 2018 - 08:08

Skoro to trociny to włóż sondę pod podłoże, wąż prawdopodobnie się wkopie w trociny. Nie można zrobić tak, że na trocinach będzie ok, a na dnie będzie miał możliwość poparzenia się. Idź do najlepszej odpowiedzi w tym temacie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Rustykalny

Rustykalny
  • Terrarysta
  • Z nami od: 94 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Zawidów

Napisany 11 sierpień 2018 - 20:34

Witam,

Urządam swoje pierwsze terrarium (120x60x50) dla boa dusiciela i pojawił się problem z ogrzewaniem, jako, że terrarium jest duże to doradzono mi użycie dwóch mat grzewczych, zostały przyklejone od spodu do dna i umieściłem ekran zagrzejnikowy tak, żeby nie tracić ciepła, na wysokości połowy terrarium umieściłem termometr i jest za niska temperatura (około 29,5 stopni), natomiast dno w miejscu przyklejonej maty jest gorące, na tyle, żeby wystąpiło ryzyko poparzenia i stąd  moje pytanie,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Problem z ogrzewaniem terrarium- mata grzewcza     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1895 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 11 sierpień 2018 - 21:20

Umieść sondę od termoregulatora i termometr nad samą matą - to tam ma być ciepło, a nie w całym terrarium.

#3 Rustykalny

Rustykalny
  • Terrarysta

Napisany 12 sierpień 2018 - 06:41

Przełożyłem termometr i sondę najpierw bezpośrednio nad podłoże a później bezpośrednio na dno terrarium i tylko w drugim przypadku temperatura dna spadła do tych 35 stopni, ale temperatura w całym terra jest taka sama, przez całą noc nie nagrzało na tyle, żeby sonda nad podłożem miała choćby 32 stopnie, jakby ciepło w ogóle nie przebijało się przez podłoże (1,5-2 cm trocin). 

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 12 sierpień 2018 - 08:08   Najlepsza odpowiedź

Skoro to trociny to włóż sondę pod podłoże, wąż prawdopodobnie się wkopie w trociny. Nie można zrobić tak, że na trocinach będzie ok, a na dnie będzie miał możliwość poparzenia się.

#5 Rustykalny

Rustykalny
  • Terrarysta

Napisany 12 sierpień 2018 - 08:20

ok, to tak zrobie i pod trocinami bedzie te 35-36 stopni, a temperaturę nad podłożem podnieść promiennikami czy 29 na całej długości terrarium mu starczy? Bo wiem, że musi mieć cieplejszą i chłodniejszą część, i miejscami nawet 35 w najcieplejszym miejscu, ale to przy użyciu samej maty wydaje się niewykonalne, jest to moje pierwsze terrarium i nie wiem na ile te temperatury podane w internecie są prawidłowe i w jakich miejscach taka temperatura musi być,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 12 sierpień 2018 - 09:53

Ja zawsze zakładam, że chodzi o temperaturę dna. Wszystkim moim wężom (akurat nie mam boa, ale innym gatunkom) właśnie w taki sposób grzeję i nigdy nie miałam problemów. Jeśli chcesz podnieść temperaturę promiennikiem to można, ale trzeba go bardzo dobrze zabezpieczyć.

#7 Rustykalny

Rustykalny
  • Terrarysta

Napisany 12 sierpień 2018 - 10:35

Ok, ale skoro ktoś z doświadczeniem mówi, że będzie dobrze i się po prostu wkopie w trociny jak będzie miał za zimno to zaufam i będę obserwować jak się wąż zachowuje. To jeszcze tylko muszę zapewnić dobrą wilgotność ( to nie powinien być problem ).  Dzięki za szybką pomoc i rady bo bardzo mi się przydały :)

#8 Wlosek141

Wlosek141
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2959 dni
  • Polska / Mazowieckie / Płock

Napisany 19 sierpień 2018 - 21:59

Jeżeli mata za bardzo nagrzewa szybę to możesz dać mały dystans między mata a szybą. U mnie w Terra zadziałało. Kupiłem małe gumowe nóżki do mebli.
Nie musisz mieć w całym Terra wysokiej temp. Wąż sobie wybierze gdzie mu będzie dobrze. U mnie boa w najcieplejszym miejscu mają max 31-32 stopnie. W najchłodniejszym 26

Edytowany przez Wlosek141, 19 sierpień 2018 - 22:01.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).