Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

- - - - -  
Problemy z rejestracja/ felsumy madagaskarskie/świadectwo urodzenia w niewoli

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Lswit

Lswit
  • Terrarysta
  • Z nami od: 437 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 18 lipiec 2018 - 22:02

Witam, kupiłem niedawno dwie felsumy madagaskarskie, z ogłoszenia tutaj na forum, spytałem wcześniej o papiery- oczywiście miały być, dostałem do nich kopię wpisu do rejestru zwierząt + świadectwo urodzenia w niewoli z tym że wystawione przez zwykłego weterynarza a nie okręgowego. Poszedłem z tym do pani od rejestracji zwierząt w Warszawie i okazało się że to że one już są zarejestrowane i jest na to kopia nie jest dokumentem swiqdczacym o legalności pochodzenia, świadectwo urodzenia od lekarza weterynarii też nie. Ostatecznie pani kazała wniosek złożyć ale raczej nie wyglądało na to że go przyjmie, poinformowała mnie że odpowiedź dostanę poczta, sugerując że nie bedzie to odpowiedź pozytywna.
I teraz pytania:
1. Czy pani miała rację że te papiery które jej przyniosłem nie są ważne?- osoba od której mam jaszczurki twierdzi że sprzedawała już wcześniej do innych miast i były rejestrowane na podstawie samej kopii wpisu do rejestru zwierzat i że u siebie zarejestrowała je na podstawie tego świadectwa od zwykłego weterynarza.
2. Jeżeli pani w okienku ma rację to jakie kolejne kroki mam podjąć? Niby jestem z tą osobą w kontakcie ale nie jest ona chętna do pozyskania tego świadectwa urodzenia od powiatowego weterynarza
3. Jak w ogóle wygląda procedura pozyskania takiego zaświadczenia od tego powiatowego lekarza weterynarii?
Z góry dziękuję za odpowiedzi