Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

Camponotus Herculeanus

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Boloter

Boloter
  • Terrarysta
  • Z nami od: 474 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 18 lipiec 2018 - 17:17

Witam. Stałem się posiadaczem mróweczki pt. Camponotus Herculeanus. Zakupiłem ją na giełdzie terrarystycznej w Rybniku:) miała jajeczka, larwy. W tej chwili mam 2 małe mrówki. Pytanie czym je karmić, jak to robić żeby nie uciekły, i kiedy przenieść je do Formikarium. Jakie formikarium będzie najlepsze dla tego gatunku?

Jak macie jakieś porady, sugestie, ciekawe pomysły, informacje, czekam na nie z niecierpliwością:) Pozdrowienia dla wszystkich z Grodu Kraka:D

Podobne tematy: Camponotus Herculeanus     x

#2 The_Chcuk

The_Chcuk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 430 dni
  • Polska / Śląskie / Żywiec

Napisany 18 lipiec 2018 - 18:31

Do pierwszego zimowania spokojne wystarczy próbówka. Jeżeli chodzi o karmienie to małe krople miodu + owady karmowe (np. mącznik). Próbówkę połóż lub podepnij pod arenę, będzie dużo łatwiej karmić :)

Jeżeli chodzi o formikarium to nie ma co szaleć na wyrost, więc jakieś małe. Najlepiej osobno gniazdo i arena.

#3 Boloter

Boloter
  • Terrarysta

Napisany 18 lipiec 2018 - 19:43

Jest w małej probówce, nie przesiedlić jej do większej, i zarazem czystszej? bo wata która jest zamoczona w wodzie jest miejscami czarna i nie wiem co to jest... jakieś sugestie. No i w sumie zagadnienie inne. jedna królowa Lasius niger nie zrzuciła skrzydełek, ma jajka, a skrzydełka zaczynają czernieć od końców... o co chodzi?

#4 Kubaants

Kubaants
  • Terrarysta
  • Z nami od: 449 dni
  • Polska / Małopolskie / Nowy Sącz

Napisany 28 lipiec 2018 - 09:35

Camponotus lepiej jest podłączyć do jakiejś małej areny od rozpoczęcia pierwszego pokolenia, bo mrówki mogą w poszukiwaniu jedzenia zacząć wiercić w wacie. Co do Lasius Niger, myślę, że skrzydełka zaczynają wysuszać się, myślę że królowa sobie poradzi
Co do waty w probówce to zapewne zaczyna robić sie grzyb albo zaczyna gnić. Jeżeli zauważysz, że mrówki nie przebywają koło niej i jej unikają to lepiej je spróbuj przenieść. Jeżeli nie będzie im to przeszkadzało to nie ma co sie martwić.

#5 Boloter

Boloter
  • Terrarysta

Napisany 29 lipiec 2018 - 02:23

Camponotus lepiej jest podłączyć do jakiejś małej areny od rozpoczęcia pierwszego pokolenia, bo mrówki mogą w poszukiwaniu jedzenia zacząć wiercić w wacie. Co do Lasius Niger, myślę, że skrzydełka zaczynają wysuszać się, myślę że królowa sobie poradzi
Co do waty w probówce to zapewne zaczyna robić sie grzyb albo zaczyna gnić. Jeżeli zauważysz, że mrówki nie przebywają koło niej i jej unikają to lepiej je spróbuj przenieść. Jeżeli nie będzie im to przeszkadzało to nie ma co sie martwić.

Dziękuję za informację. Jeszcze pytanie, co do Lasius Brunneus, bo też się że tak powiem wykluły, jak na razie 3 maleństwa równo po 2 miesiącach. jakaś arena?, formikarium małe to chyba za wcześnie, zwłaszcza, że są w mega gigantycznej probówce:) ... Jakieś porady? No i co powiesz, powiecie, o tych formikariach na allegro, takich małych, np te, co są pokazywane na kanale na YT "Ptaszniki zająca", te takie "śmiesznie tanie", 3d itd... co Wy na to dla Brunneus-ów, Nigerek i Herculeanus-ków?

#6 KomeNiko0402

KomeNiko0402
  • Terrarysta
  • Z nami od: 461 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Mikstat

Napisany 29 lipiec 2018 - 06:55

Te formikaria ze sklepu na fb ANT - EK są prześliczne

#7 Kubaants

Kubaants
  • Terrarysta
  • Z nami od: 449 dni
  • Polska / Małopolskie / Nowy Sącz

Napisany 29 lipiec 2018 - 08:08

Myślę, dobrym pomysłem było by podłączenie do tej probówki jakiejś małej areny.

Edytowany przez Kubaants, 29 lipiec 2018 - 08:09.

#8 Sledzik92 W hodowli

Sledzik92
  • Terrarysta
  • Z nami od: 957 dni
  • Polska / Łódzkie / Pabianice

Napisany 29 lipiec 2018 - 11:38

A Ja na sam początek polecam położyć probówkę np. w opakowaniu po Ferrero rocher:
i-ferrero-rocher-200g.jpg

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).