Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Uszkodzona przetchlinka.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 MatheusID

MatheusID
  • Terrarysta
  • Z nami od: 760 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Napisany 09 lipiec 2018 - 01:17

Czesc.
Podczas przekladania zaszedl bardzo slaby incydent. Mianowicie ptasznik wybiegl z pojemnika przez pudelko do ktorego chcialem go schowac by nastepnie pobiedz po rece az do przedramienia i spasc z wysokosci ok. 50 cm na podloge.  Przyczyn moze byc wiele, ale stawiam na strasznie wyczerpujacy dzien i pore w ktorej sie za to zabralem.

Po ogladzinach ptasnzika widze rane z ktorej po wypadku wyciekla limfa. Albo moze nie z rany to limfa a z samej przetchlinki mam takie wrazenie. Sama "rana" wyglada na zatamowana. Ogolnie to bylo tak ze limfa strzelila po upadku i potem natychmiast ustala. Ptasznik po upadku przebiegl jeszcze ze 2 metry do poki go zlapalem. Przez cala ta droge nic z odwloka nie wycieklo.
Sprawdzalem odwlok dokladnie 2 razy i nic nie cieknie. Pytanie podstawowe - czy idzie mu jakos pomoc? Da cos uzycie kleju cyjanoakrylowego? Jakie beda skutki uszkodzonej przetchlinki?
Wiem ze w gre wchodza jeszcze jakies obrazenia wewnetrzne ale staram sie o tym nie myslec tylko jakos ptasznikowi pomoc o ile sie tylko da.
Ptasznikiem jest samica Pambo petersi 7.5 DC wiec gdybym ja stracil w taki sposob to by mnie chyba szlag trafil...
Dzieki za odpowiedzi, jakie kolwiek.

Podobne tematy: Uszkodzona przetchlinka.     x

#2 ifryt W hodowli

ifryt
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2271 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 09 lipiec 2018 - 16:30

Jeśli nic nie wycieka to spoko, kwestia tylko czekać do linienia. Obrażenia wewnętrzne mogą wystąpić, ale bądź dobrej myśli bo wysokość była niewielka. Nie denerwuj pająka, daj mu odpocząć i czekaj.

Jeśli leci to zbyt późno odpowiedź, ale kropelka działa

Edytowany przez ifryt, 09 lipiec 2018 - 16:31.

#3 MatheusID

MatheusID
  • Terrarysta

Napisany 09 lipiec 2018 - 22:46

Zrobilem ta kropelka od razu po napisaniu posta bo ptasznik przy poruszaniu tracil limfe i nie bylo czasu. Od tego czasu czyli po 20 godzinach nic nie leci. Sprawdzalem niedawno i jest ok. Nawet potarlem jej to miejsce maka bo tak mi poradzi jeden facet ktory pracuje na hodowli. Ogolnie ptasznik nie jest w stanie agonalnym. Gdy otworze pojemnik potrafi nawet ruszyc gwaltownie i isc. Jedyny problem jest taki ze konczyny pracuja jak po linieniu, nie sa tak wladne jak normalnie. Kolejnym problemem jest to ze samica liniala 3 tygodnie temu i nastepna wylinka to przelom 2019 a 2020 przy takiej wielkosci ptasznika. Ogolnie trzymam za nia kciuki. Na razie trzymam ja na suchych recznikach dopoki nie bede 100% pewien ze z rans wszystko ok i mozna wlozyc ptasznika do terrarium.

#4 ifryt W hodowli

ifryt
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2271 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 09 lipiec 2018 - 23:13

Będzie git, bądź dobrej myśli.

#5 MatheusID

MatheusID
  • Terrarysta

Napisany 12 lipiec 2018 - 23:39

Po 3 dniach sprawa wyglada tak ze pajak zyje. Wydawaloby sie ze to super. No ale zawsze musi byc jakies "ale".
Samica ma problem z poruszaniem sie. Co mam na mysli. Porusza sie o wslasnych silach, potrafi nawet przyspieszyc jak sie zleknie czegos ale to poruszanie wyglada podobnie do kogos kto walnal sobie 5 piwek na pusty zoladek i chwieje sie na lewo i prawo.
Jako ze stacila duzo limfy a jest ona jakby ukladem nerwowym ptasznika stwierdzam ze to jest wlasnie przyczyna tego w jakiej kondycji jest ptasznik. Pytanie tylko czy ten stan moze sie poprawic? Czy limfa w ciele ptasznika moze sie jakos zregenerowac?
Cos na zasadzie czlowieka gdy odda krew, po jakiem czasie poziom wraca do normy. Moze karmienie pomoze?
Dzieki za odpowiedz.

Edytowany przez MatheusID, 12 lipiec 2018 - 23:39.

#6 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4677 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 14 lipiec 2018 - 12:29

Jeśli będzie przyjmował pokarm to myślę, że wyjdzie z tego.

Wydaję mi się, że mąka to nie najlepszy pomysł, chyba odpowiedniejszy byłby talk. Mąka szczególnie w wilgotnym środowisku to doskonała pożywka dla wszelkiego rodzaju syfów.

#7 MatheusID

MatheusID
  • Terrarysta

Napisany 16 lipiec 2018 - 20:44

Wczoraj wsunela dubie.
Bede monitorowal ja i patrzal na rane.
Wyglada ok, oby tak juz zostalo.

#8 No_Fight_No_Glory

No_Fight_No_Glory
  • Terrarysta
  • Z nami od: 43 dni
  • Polska / Podkarpackie / Dębica

Napisany 21 maj 2019 - 21:01

Minął prawie rok, ciekawi mnie jak się rozwineła sytuacja. Doczekałeś się następnej wylinki? Jeśli tak, to czy pająk miał jakieś trudności z jej przejściem po przygodzie z klejem na odwłoku? Czy w ogóle samica ciągle żyje?

#9 JanKowalski

JanKowalski
  • Terrarysta
  • Z nami od: 60 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Leszno

Napisany 22 maj 2019 - 16:47

Minął prawie rok, ciekawi mnie jak się rozwineła sytuacja. Doczekałeś się następnej wylinki? Jeśli tak, to czy pająk miał jakieś trudności z jej przejściem po przygodzie z klejem na odwłoku? Czy w ogóle samica ciągle żyje?

@MatheusID Ostatnio aktywny wrz 11 2018 10:40

#10 No_Fight_No_Glory

No_Fight_No_Glory
  • Terrarysta
  • Z nami od: 43 dni
  • Polska / Podkarpackie / Dębica

Napisany 22 maj 2019 - 18:14

Na inne forum o ptasznikach właśnie wróciło pare osób po długiejjj nieobecności. Może żeby zobaczyć czy jeszcze jest tam jakieś życie, może po to żeby przeczytać jakiś temat, bo jak sie nie zalogujesz to nie widać postów - ale wrócili. No niby nadzieja matką głupich... Ale mimo wszystko, widocznie ją miałem skoro to napisałem. Dla mnie temat jest bardzo ciekawy. Ja coś do niego wniosłem a Ty...? Użytkownik miał już sporo postów. Tu nie trzeba sie logować żeby przeglądać tematy a w dziale ogłoszenia wystarczy że masz numery do odpowiednich osób i załatwiasz to przez telefon. Niestety ja też tak robiłem przez lata na tym forum. No, no ale mimo wszystko plus dla Ciebie detektywie za wnikliwość. Rzeczywiście już troche czasu mineło, jak bym mógł mianował bym Cie moderatorem tego działu. Dobra robota, pozdrawiam.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).