Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Gekon Lamparci nie ma apetytu

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#11 kozaczek27

kozaczek27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 610 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 02 lipiec 2018 - 15:19

Wizytę mam dopiero jutro na 18 więc do tego czasu na pewno musi coś zjeść tylko nie za bardzo wiem jak mu taka papkę podać ponieważ gdy miał lekarstwo musiałem mu to na siłę otwierać A i tak trwało to chwilkę dosłownie gdyż bardzo się wyrywał

Podobne tematy: Gekon Lamparci nie ma apetytu     x

#12 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 307 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 02 lipiec 2018 - 15:23

Pognieć mole i podaj mu na łyżeczce, posmaruj mu pyszczek, powinien się oblizać choćby w celu wyczyszczenia się.

Kurczę, straszny <cenzura> z tego hodowcy (to w ogóle hodowca czy sprzedawca?), że nie odpowiada.

Jakby sam wiedział, że coś nie teges z gekonem :(

#13 kozaczek27

kozaczek27
  • Terrarysta

Napisany 02 lipiec 2018 - 19:51

Ja go kupowałem jakby od osoby prywatnej, byłem u niego w domu i miał tam głównie gekony i agamy, ale podobno ma też gdzieś jeszcze hodowlę. Gdy go kupowałem wydawało się że jest wszystko okej, był ruchliwy i jak na młodego gekona nawet dość gruby. papkę mu podam a jutro zobaczymy co wet powie, mam nadzieje, że z tego wyjdzie... Jest to mój pierwszy gekon ma bardzo dobre warunki u mnie, codziennie próbuję go karmić,.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#14 zapixx

zapixx
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1167 dni
  • Polska / Pomorskie / Rumia

Napisany 02 lipiec 2018 - 21:44

Jest sporo opcji od zainfekowanej karmówki aż po brak odpowiedniej czystości w terrarium , nieodpowiednio przygotowany wystrój (zabrany z lasu np.) itd . 

#15 MartaCrystal Online

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1082 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 03 lipiec 2018 - 09:36

@[member='kozaczek27']

pasozyta moze zlapac "zewszad", najczesciej to zainfekowana karmowka.

Ciekawostka jest to, ze nie kazda ilosc np. jaj nicieni jest chorobą - problem zaczyna sie, kiedy gekon jest oslabiony, a pasozyty rosna ponad norme.

Tak ze badanie kału to w tym przypadku mus. Jesli gekon nie zrobi kupy, gadzi doktór powinien umiec zrobic lewatywe i pobrac resztki z kloaki do badania.

Malo przyjemne, ale czego sie nie robi dla zdrowia zwierzatka.

#16 kozaczek27

kozaczek27
  • Terrarysta

Napisany 07 lipiec 2018 - 09:09

Lekarz sam pobrał kał i po wykonaniu badań okazało się że ma jakieś bakterie (niestety ale nie potrafię sobie przypomnieć ich nazwy). Dostał antybiotyk, który mam mu podawać raz dziennie po 3 ml do pyszczka i dał mi taki płyn w którym mam to też codziennie kąpać po około 10-15 min. Jest to columbovet sodiazot i ma on pobudzić jakby apetyt u gekona. Po 3 dniu od wizyty zjadł 2 mole woskowe (pierwsze jedzenie od.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#17 MartaCrystal Online

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 07 lipiec 2018 - 09:13

Dobrze ze jest poprawa :)
Ciekawa jestem tego antybiotyku. Sodiazot tak zgadza sie stosuje sie tu u ogoniastych.
Zdrowia dla gadzinki ;)

#18 kozaczek27

kozaczek27
  • Terrarysta

Napisany 08 lipiec 2018 - 15:39

Tam pisze że ten sodiazot jest niby dla ptaków, ale widocznie działa skoro mu się poprawia :) Nawet Igor już powoli robi się troszkę grubszy.

#19 kozaczek27

kozaczek27
  • Terrarysta

Napisany 11 lipiec 2018 - 15:37

Dodam jeszcze, że przez to, że jest chudy to pokarm mu staram sie podstawiać cały dzień a nie tylko wieczorem, Dzisiaj jest dopiero 16 35 a zjadł już 7 moli (jego rekord). Niestety świerszczy jeszcze nie chce.

#20 MartaCrystal Online

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 11 lipiec 2018 - 15:40

Jak na chudosc to niech je co chce poki co. Potem jak sie lekko odpasie to mozesz mu zmieniac na cos innego ale kwestia zeby teraz pojadl.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).