Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

aspekty prawne

- - - - -  
Paleosuchus palpebrosus wyjaśnienie rejestracji

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Navi123

Navi123
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1040 dni
  • Polska

Napisany 25 czerwiec 2018 - 18:06

Witam, za kilka lat planuję zakup powyższego kajmana, póki co szukam informacji na temat odpowiedzialności prawnej trzymania takiego zwierzaka, mam w związku z tym kilka pytań do załączonego zdjęcia.

Numer 1 (zdjęcie) w jaki sposób udowodnić legalne pochodzenie zwierzęcia?
Numer 2 czy chodzi tu o rejestrację w urzędzie gatunków citesowych?
Numer 3 z tego co czytałam to zwierzę wymaga specjalnego pozwolenia i spełnienia rygorystycznych warunków, więc jak to jest z tym zakazem trzymania?

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: Paleosuchus palpebrosus wyjaśnienie rejestracji     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2282 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 27 czerwiec 2018 - 09:36

Nie znam się na tym gat, ale:

ad 1 legalne pochodzenie potwierdzają dokumenty CITES ( tam masz napisane m.in.skąd zwierzę pochodzi i kto je sprzedał komu)

ad 2 ja swojego CITESowego legwana rejestrowałam w Wydziale Środowiska w Urzędzie Gminnym ( koszt ok. 20 zł i przedstawiasz im kopie wymaganych dokumentów)

ad 3 ja ten zapis rozumiem tak, że jest on dopuszczony do hodowli prywatnej pod warunkiem spełnienia określonych wymogów np. odpowiednia wielkość części lądowej i.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Jaguś, 27 czerwiec 2018 - 09:38.

#3 Navi123

Navi123
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1040 dni
  • Polska

Napisany 27 czerwiec 2018 - 10:53

Dziękuję bardzo, pozostaje mi tylko pytanie jak z tym terrarium? Czy może ono znajdować się w moim pokoju? Oraz czy od razu musi to być pełnowymiarowy zbiornik skoro przez pierwsze kilka lat i tak będzie w mniejszym?

#4 NIkon123

NIkon123

Miniony Pomocnik na działach wężowych :)

• Terrarysta
  • Z nami od: 3152 dni
  • Polska / Mazowieckie / Pruszków

Napisany 19 wrzesień 2018 - 13:28

Nie, zbiornik nie musi być docelowy.

Musi spełniać warunki z Rozporządzenia dotyczącego zwierząt niebezpiecznych.

Wymiar nie jest określony.

Tymczasowe może stać w pokoju jak i możesz z nimi spać w docelowym terrarium - to nikogo nie obchodzi.

Najważniejsze żeby było dwudzielne i była tzw. "śluza" którą może być np przedpokój.

Jeżeli masz mieszkanie 1 pokojowe to pozwolenia nie dostaniesz chyba, że dostawisz ścianę.

Jeżeli mieszkasz w 2 pokojowym lub w domu i żeby dostać się.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez NIkon123, 19 wrzesień 2018 - 13:56.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).