Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


żywienie

- - - - -  
Ilość róznych pokarmów dla Susła Richardsona dziennie
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 wika_wikacz

wika_wikacz
  • Terrarysta
  • Z nami od: 599 dni
  • Polska / Śląskie / Czechowice-Dziedzice
  • Płeć: Kobieta

Napisany 17 czerwiec 2018 - 19:55Witam! Chciałabym zapytać ile larw mączników powinnam dawać susełkowi ile nasion a ile ogórków chodzi mi o np. 3 mączniki, 2 łyżeczki nasion i tak z 5g ogórka (lub innego warzywa) dziennie.
I co można im podawać? A czego absolutnie NIE!

Podobne tematy: Ilość róznych pokarmów dla Susła Richardsona dziennie     x


#2 Onsen

Onsen
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5178 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław
  • Płeć: Kobieta

Napisany 19 czerwiec 2018 - 14:34

Żywienie

Nazwa – Spermophilus (sperma – z gr.nasienie, philein – z gr. lubić ) wskazuje, iż mamy do czynienia z wiewiórkowatymi, których podstawę pożywienia w warunkach prerii stanowią nasiona. Oprócz nich dziko żyjące susły karmią się korzeniami, padliną, drobnymi ssakami, jajami ptaków a nawet grzybami. Jednak w hodowli domowej ze względu na ograniczoną ilość ruchu zwierzęcia należy dbać o stosunkowo niską kaloryczność pokarmów. Dlatego podstawę diety trzeba oprzeć przede wszystkim na dobrej jakości granulacie, sianie, liściach mniszka lekarskiego, babki lancetowatej, kwiecie czarnej malwy. Z owoców i warzyw: marchew i jabłka (ale nie za wiele ze względu na zawartość cukru), cykoria, rukola, kapusta pekińska, jarmuż. Przysmaki takie jak orzeszki ziemne, pestki słonecznika czy migdały dawać tylko okazjonalnie. Stałym uzupełnieniem diety winno być białko zwierzęce najlepiej w postaci larw np. mącznika. Podobnie jak wszystkie gryzonie muszą one mieć zapewnioną możliwość ścierania stale rosnących zębów o twardy pokarm lub gałęzie brzozy,wierzby lub ewentualnie drzew owocowych. Ważne aby podawane pokarmy o ile były myte, zostały przed podaniem wytarte do sucha. Nie wolno zapominać o tym,iż susły podczas posiłku chowają część pokarmu w workach policzkowych i zakopują później w gnieździe,toteż należy często usuwać te resztki, by nie spleśniały i nie doprowadziły do zatrucia pokarmowego. Stale dostępna woda powinna być kilkakrotnie w ciągu dnia wymieniana. Właściwe jest dodawanie do niej witamin dla gryzoni np. Lebens-Vitamine (wg. przepisu).


© terrarium.com.pl  http://www.terrarium.com.pl/1945-urocitellus-richardsonii-susel-richardsona/

 

Jeśli liczysz na odpowiedź 3 ziarenka tego, 5 tego, 6 tamtego - to nie powinnaś mieć zwierząt. Posiadanie zwierząt jest dla ludzi, którzy obserwują własne zwierzęta. 

Podpowiedzią jest dawkowanie na mieszankach paszowych. Ilość białka dostosowuje się do aktywności zwierzęcia. 

 0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).