Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Gekon lamparci wydala samą wodę.

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 maddie

maddie
  • Terrarysta
  • Z nami od: 318 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Świdnica

Napisany 14 czerwiec 2018 - 21:02

Gatunek :Eublepharis macularius, gekon lamparci
Data zakupu: 2016r.

Waga: 65 g 
Liczba sztuk w terrarium: 4
Wielkość terrarium : 100x60x50 [cm]
Rodzaj stosowanego.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Gekon lamparci wydala samą wodę.     x

#2 GeksON

GeksON
  • Terrarysta
  • Z nami od: 183 dni
  • Polska / Małopolskie / Chrzanów

Napisany 20 czerwiec 2018 - 15:06

A ile zjada tych świerszczy ? Pobiera wodę? Co ile karmisz?W jakiej formie witaminy?Od kogo kupiłeś{chodzi o osobę prywatną czy hodowle}?

Edytowany przez GeksON, 20 czerwiec 2018 - 15:32.

#3 maddie

maddie
  • Terrarysta

Napisany 22 czerwiec 2018 - 12:08

Nie wiem ile zjada świerszczy. Nie ubywa na wadze więc ich nie kontroluje a gekony są 4 w terrarium. Dostają systematycznie świerszcze co tydzień obsypane wapnem, Świerszcze słysze non stop więc raczej im nie brakuje. 
Pobiera wodę. 
Witaminy sypkie w misce zmieszane z wapnem . Ca 5:1 Wit (zdarza mi się zostać zaszczyconą widokiem jak któreś liże to z miski). Świerszcze co 3 tyg mieszane z witaminami. Co jakieś 6 miesięcy zdarza mi się wzbogacać.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 GeksON

GeksON
  • Terrarysta

Napisany 22 czerwiec 2018 - 16:25

Polecam zwiększyć porcję wapna podać jakąś inną karmuwke np.karaczany tureckie i podawać z pęsety kontrolując przy tym ile ich zjada wtedy będziesz miał pewność że konkurencja{3 inne gekony} nie będą mu ich wyjadać.I jeszcze jedno pytanie czy gekon nie miał kontaktu z planktonem łąkowym{dzikimi owadami} ponieważ istnieje możliwość posiadania przez gekona pasożytów.

Jak nie pomoże to nie mam innego pomysłu chyba że powtórzyć wizytę u weterynarza jeśli wyjdzie negatywnie to spytać o jakiś preparat co.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 blukers

blukers
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1443 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 23 czerwiec 2018 - 14:01

Nie wiem za bardzo jakie znaczenie ma ilość zjadanych świerszczy w tym wypadku, ani w czym ma pomóc zwiększenie porcji wapnia. Wydalanie dużej ilości wody mogą wskazywać na kokcydiozę także warto jeszcze raz przebadać kał, szczególnie że od grudnia minęło sporo czasu

#6 GeksON

GeksON
  • Terrarysta

Napisany 23 czerwiec 2018 - 18:38

Jak gekon nie będzie jadł świerszczy to i nie będzie srał natomiast wapno pomoże w krystalizacji.

#7 blukers

blukers
  • Terrarysta

Napisany 23 czerwiec 2018 - 18:52

Krystalizacji czego?

#8 maddie

maddie
  • Terrarysta

Napisany 25 czerwiec 2018 - 09:28

1. Nie mam pojęcia jak jeszcze zwiększyć ilość podawanego wapna. Miska+ obsypane owady. Wciskać jej na siłę?<żart>
2. Widzę że gekon poluje i zazwyczaj skutecznie, nie widzę potrzeby wprowadzania nadmiernego zamieszania z pęsetą.
3. Nie przepadam za bieganiem po polu za owadami. Zawsze kupne.
4. Właśnie ją wyizolowałam żeby pobrać "kał"- minie kilka dni zanim coś się może uzbiera z tego płynu do badania Więc dam znać co wyszło pewnie za tydzień lub 2.

5......................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 blukers

blukers
  • Terrarysta

Napisany 25 czerwiec 2018 - 09:46

Aby badanie pod kątem pierwotniaków było wiarygodne próbka powinna być możliwie najświeższa. Zabierz gekona do weterynarza, próbkę do badania pobierze bezpośrednio z kloaki

#10 maddie

maddie
  • Terrarysta

Napisany 25 czerwiec 2018 - 09:47

ok, dzieki :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).