Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Chromatopelma nie chce jeść

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Daniel114

Daniel114
  • Terrarysta
  • Z nami od: 165 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 05 czerwiec 2018 - 15:51

Witam
W dniu 27.05.2018 zakupiłem chromatopelme L4/L5 na targach terrarystyczmych. Problem polega na tym, że do dziś nic nie zjadła. Kilka razy od momentu zakupu próbowałem podać małego karaczana ale nie jest zainteresowana. Wilgotność na poziomie 70% temperatura w pomieszczeniu w którym jest to 25 stopni w nocy trochę spada ok 2 stopnie. Dodam, że jest to mój pierwszy ptasznik. Dajcie znać co w takiej sytuacji zrobić
Pozdrawiam

Podobne tematy: Chromatopelma nie chce jeść     x

#2 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4455 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 05 czerwiec 2018 - 16:31

Tydzień bez jedzenia to jeszcze nic nadzwyczajnego dla ptasznika. Jeżeli ma spory odwłok to może być również przed wylinką, może się jeszcze nie zaklimatyzował. Jeśli plecie sieci to wszystko jest ok. Nie wiem jak mierzysz wilgotność, ale dla chromek idealny jest zupełnie suchy pojemnik z miską z wodą i/lub parę kropel na pajęczynę co jakiś czas.

#3 Daniel114

Daniel114
  • Terrarysta

Napisany 05 czerwiec 2018 - 17:42

Właśnie nie plecie nic. Wilgotność mierze małym okrągłym higrometrem "wskazowkowy" nie elektroniczny. Przymocowałem go do wieczka pojemniki. Nie dotyka podłoża. Może wymianie mu włókno na suche i dołożę miseczke z wodą i zostawię w spokoju na jakiś czas? Podnieść mu temperaturę czy te 25 wystarczy?

Załączone pliki

Edytowany przez Daniel114, 05 czerwiec 2018 - 18:00.

#4 Nonac W hodowli

Nonac
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4455 dni
  • Polska / Lubelskie / Krasnystaw

Napisany 05 czerwiec 2018 - 21:55

Temperatura wystarczy. Podłoże jeśli jest bardzo mokre to faktycznie możesz wymienić, może właśnie to mu nie pasuje. Chromki nie potrzebują też zbyt grubej warstwy, jako że są sucholubne i bardzo rzadko kopią. 

#5 Daniel114

Daniel114
  • Terrarysta

Napisany 05 czerwiec 2018 - 22:24

Ok dzięki za pomoc, podmienię podłoże i dam my spokój na jakiś czas i będę go obserwował. A i odwłok faktycznie napchany więc może i zbliża się do wylinki.

#6 krzysztofz24

krzysztofz24
  • Terrarysta
  • Z nami od: 361 dni

Napisany 09 czerwiec 2018 - 21:28

Pajak ma dosyc spory odwlok. Albo jest obzarty na maksa:-), albo zbliza sie do wylinki.
Nie masz powodow do zmartwien, bo albo wylinieje albo nabierze bardziej sportowej sylwetki przez glodowke;-).

Proponuje kupic 2 Ptasznika, bo jak sie ma jednego to caly czas sie do niego zaglada, sprawdza i martwi czemu to albo tamto.
A jak bedziez mial 2 lub 3 to cos tam u ktoregos zawsze bedzie sie dzialo...

Edytowany przez krzysztofz24, 09 czerwiec 2018 - 21:29.

#7 Daniel114

Daniel114
  • Terrarysta

Napisany 09 czerwiec 2018 - 22:28

Tu masz rację co chwila do niego zaglądam i może to głupie, ale sprawdzam czy żyje:-) kolejnego może i bym kupił ale problem to, czy moja żona się zgodzi:-)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).