Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - fotorelacje

- - - - -  
Moje ogromne akwaterrarium dla żółwia chińskiego 170 litrów + historia

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 kris1012

kris1012
  • Terrarysta
  • Z nami od: 412 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Brzeg Dolny

Napisany 11 styczeń 2018 - 23:57

Witam

Może ktoś pamięta poprzedni mój temat o akwaterrarium dla żółwicy Poli, zmieniło się drastycznie wszystko, włącznie ze zmianą żółwia.

Poprzedni temat kasuje. Wpakuje tutaj wszystko po trochu.

1.zaczynamy początek przygody z żółwiami:

Żółw wonny i żółtolicy, którego dostałem. Akwarium 112 litrów, grzałka (chińska tandeta, która popękała), ozdoba w postaci kuli,  korzeń i kamień został do teraz:

2.Przejdźmy dalej:

Hmm te akwarium przydałoby się zalać do pełna, czyli zacznijmy szukać inspiracji do.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez kris1012, 03 styczeń 2019 - 11:10.

Podobne tematy: Moje ogromne akwaterrarium dla żółwia chińskiego 170 litrów + historia     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2351 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 23 styczeń 2018 - 13:43

Brawo za postawę i chęci, ale widzę 3 rzeczy do poprawki:

1. gdzie jest UVB 5,0 dla tropikalnych ? Jest absolutnie konieczna

2. rampa z wody na wyspę jest bardzo niebezpieczna - nie ma bocznych ścianek i żółw wychodząc może skręcić/ spaść w bok i tragedia gotowa 

3. obawiam się, że masz zły typ żarówki grzewczej - powinien być tzw. grzybek ( zwykły z marketu, ale taki typ skupia źródło światła i ciepła). Na wyspie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 kris1012

kris1012
  • Terrarysta

Napisany 23 styczeń 2018 - 16:13

@[member='Jaguś']
AD.1 Czytałem, że nie jest konieczna, jeśli zapewni się zbilansowana dietę tj. rybki, dżdżownice krewetki i ślimaki itp.
AD.2 żółwica przeważnie zjeżdża po tej rampie
AD.3 żarówka w stylu halogenu kupiłem UVA UVB kilku procentowa zostanie zastąpiona obecną, jest to philips 42 watowy halogen

#4 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2351 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 23 styczeń 2018 - 17:26

AD.1 Czytałem, że nie jest konieczna, jeśli zapewni się zbilansowana dietę tj. rybki, dżdżownice krewetki i ślimaki itp.

Jest konieczna. Ości , pancerzyki i skorupki ślimaków zapewnią wapń, ale do jego wchłonięcia potrzebne są promienie UVB. Bez tego może jeść wapń łyżkami, a nie zostanie on przyswojony i zachoruje na krzywicę lub MBD ( straszna choroba, do pewnego etapu do zatrzymania).

#5 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1652 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 24 styczeń 2018 - 12:46

@[member='Jaguś'] Świeże ryby i owoce morza zawierają witaminę D. To ona jest potrzebna do przyswajania wapnia, dlatego przy zachowaniu odpowiedniego żywienia zwierząt mięsożernych nie jest potrzebne oświetlenie UVB. Dla gatunków jedzących głównie rośliny (jak np. Pseudemys sp., Ocadia sinensis) wymagane jest promieniowanie UVB.

Co do rampy się zgodzę, lepiej to zabezpieczyć.

Żarówka - nie ma znaczenia czy to halogen czy nie, ważny jest jej kształt - ma skupiać światło w punkcie, czyli wyglądać tak: .....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 kris1012

kris1012
  • Terrarysta

Napisany 24 styczeń 2018 - 13:46

@[member='doru']
Taka żarówka zda egzamin:
https://m.aliexpress.com/item/32805356852.html czy https://m.aliexpress.com/item/32844202198.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32844202198&productSubject=32844202198&shortkey=UfAB3ERb&addresstype=600

Czy zostaje tylko ta punktowa co pokazalas?

#7 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1652 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 24 styczeń 2018 - 22:58

To pierwsze to emiter ceramiczny, nie żarówka. Ta druga - broń Cię wszelakie bóstwa przed zakupem tego, chyba że chcesz zniszczyć gadowi wzrok. Te niby UVB z aliexpress to chiński shit emitujący UVC.

#8 kris1012

kris1012
  • Terrarysta

Napisany 25 styczeń 2018 - 07:35

@[member='doru']
Warto dopłacić do tej:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6726963876 czy wystarczy coś takiego :http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6999712414

#9 DracoPL

DracoPL
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4027 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Kłodzko

Napisany 25 styczeń 2018 - 17:20

Kolego do oświetlenia użyj zwykłej żarówki tzw. lustrzanki, która skieruje źródło ciepła w jedno miejsce, ważne żeby znajdowała się w takiej odległości żeby nie poparzyła gadziny no i temperatura była odpowiednia. Jeżeli ustawisz ją w dobrym miejscu, a część lądową masz odpowiednio dużą to zapewnisz gadzinie cieplejsze i chłodniejsze miejsca do wygrzewania Ja zawsze używałem oprócz zwykłej lustrzanki, jeszcze Repti Glo 5,0, chociaż jak już ktoś powiedział nie jest to konieczne jeżeli zółw ma.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 kris1012

kris1012
  • Terrarysta

Napisany 31 styczeń 2018 - 16:00

Zakupiłem w brico żarówkę taką jak mi poleciliście tzw. lustrzankę. Od razu widać różnicę:

Żółwica teraz bardzo chętnie się wygrzewa i nie jest taka płochliwa jak wcześniej, dziękuję za rady. Jutro wstawię zdjęcia po poprawkach + dodatkowo zamontowałem oświetlenie LED części wodnej.

PS. tak umyję w końcu tą szybę ;D

Załączone pliki

Edytowany przez kris1012, 31 styczeń 2018 - 16:00.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

Temat prowadzony przez:

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).