Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

Terrarium dla samców modliszek

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta
  • Z nami od: 156 dni
  • Polska / Śląskie / Tarnowskie Góry

Napisany 12 maj 2018 - 22:50

/* /*

Cześć, dzisiaj moja Sphodromantis gastrica [kupiona na ostatniej giełdzie w Świętochłowicach] przeszła wylinkę i jest już piękną L3. Więc zacząłem się zastanawiać "a co jeśli to będzie samiec?". Głównie chodzi tu o to, że one latają. Więc wymyśliłem, że zrobiłbym mu na tyle wysokie terrarium [mam taką możliwość] aby móc go obserwować w trakcie lotu [z uwagi na to, że bardzo podobają mi się właśnie skrzydła modliszek]. No i tu zacząłem się zastanawiać czy to.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Terrarium dla samców modliszek     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Moderator w działach początkujący

• Moderator
  • Z nami od: 1828 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 12 maj 2018 - 23:09

Nie będzie latał, latają tylko jak się je wkurzy. Moim zdaniem bez sensu budować takie terrarium, szczególnie że samiec samcowi nie równy i jeden będzie agresorem, który tylko czeka aż się otworzy terrarium i lata po całym domu, a drugi będzie spokojny i żeby go zmusić do lotu musiałbyś nim chyba rzucać :P

Muszki owocówki będą za małe. Najlepszym pokarmem byłaby latająca karmówka (motyle, muchy), ale świerszcze tez ujdą.

#3 Szogunek

Szogunek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 202 dni
  • Polska / Lubelskie / Chełm

Napisany 12 maj 2018 - 23:13

/* /*

Ja swoja l4-l5 jeszcze muszkami karmilem, co prawda rzucalem ich z 30 ale lapala i jadla ;)

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 12 maj 2018 - 23:19

Zielonego goniłam po całym domu, atakował mnie, latał, nie dało się go złapać, brązowy ledwo ma ochotę chodzić. Byli w podobym wieku, obydwa zdrowe i najedzone.

I jest jeszcze jeden problem z samcem w dużym terrarium - nie chcą jeść. Generalnie ciężko jest je zmusić do jedzenia, potrafią się zagłodzić na śmierć, a w dużym terrarium pokarm rzadko będzie im przebiegał przed nosem. Z pęsety zazwyczaj nie chcą jeść, chociaż zdarzają się wyjątki.

Załączone pliki

#5 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2018 - 23:22

No ten zielony to wygląda na takiego agresora. Szkoda, że nie ma na to szans [moja jest spokojna na razie i lubi Taco Hemingway'a :D ] bo miałem pomysł na bardzo ładne zaaranżowanie tego pseudo wazonu. A może ewentualnie jest jakiś gatunek modliszki, który nadawałby się na grupówkę? I czy wystarczy łapać muchy latające po pokoju? A może jak już będzie imago i się okaże że jednak samiczka lub że nie lubi latać to wystarczy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Dominik_N, 12 maj 2018 - 23:23.

#6 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 12 maj 2018 - 23:26

/* /*

Trzeba karmić, zagłodzi się jak będzie musiała polować na tak dużym terenie.

Jedne osoby odradzają odłów much z natury, inne mówią, że można. Zdania są podzielone.

Do grupówki nadaje się Phyllocrania paradoxa, ale zdarzają się przypadki kanibalizmu.

#7 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2018 - 23:31

To jak jej inaczej dostarczyć muchy? Kupić mady w wędkarskim i odchować? 

Ta Phyllocrania paradoxa to w sumie takie trochę małe smoczki więc ta grupówka mogłaby ciekawie wyglądać zwłaszcza jeżeli można byłoby obserwować z każdej strony :D

#8 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 12 maj 2018 - 23:33

Tak, białe robaki z wędkarskiego albo pinki będą ok.

I samce paradox są trochę bardziej skłonne do latania, więc może uda Ci się to zaobserwować.

Edytowany przez VisibleNoise, 12 maj 2018 - 23:34.

#9 Dominik_N

Dominik_N
  • Terrarysta

Napisany 12 maj 2018 - 23:46

/* /*

No to już wiem, co będzie moim następnym krokiem jeżeli chodzi o gatunek modliszki :D Oczywiście w pojemniku grupowym muszą być same samce prawda? 

@[member='VisibleNoise'] Jeszcze mam pytanie co do rozmnażania. Czy powinienem coś przygotować typu kliszówki żeby po wylęgu modliszki znalazły się w nich czy nie jest to konieczne?

#10 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

• Moderator

Napisany 13 maj 2018 - 08:45

Nie, mogą być samce i samice.

Moim zdaniem tak, ale nie kliszówki, w pojemniku zbiorczym będą się zjadać.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).