Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący jaszczurki

- - - - -  
Felsuma madagaskarska grandis

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
43 odpowiedzi na ten temat

#41 rzezniczak

rzezniczak
  • Terrarysta
  • Z nami od: 976 dni
  • Polska / Śląskie / Dąbrowa Górnicza

Napisany 14 lipiec 2018 - 13:03

Hej, jeszcze mam do was jedno pytanie. Czy na sufit mogę dać siatkę aluminiową? Bedzie to po prostu praktyczniejsze w porownaniu do tworzywowej tylko czy ona sie nie nagrzeje za bardzo od metalohalogenu? ( bedzie caly sufit "osiatkowany")

Podobne tematy: Felsuma madagaskarska grandis     x

#42 madly

madly
  • Terrarysta
  • Z nami od: 895 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 16 lipiec 2018 - 12:49

Siatka z tworzywa może się stopić / odkształcić jeśli w jej pobliżu umieścisz czy to lampę grzewczą, czy halogenową, czy też metalhalogenową. umieszczanie zaś zbyt daleko od siatki źródła ciepła, to straty energii, bo aby nagrzać coś w terrarium musisz użyć więcej mocy albo uzyskasz mniejszą temperaturę, czy jasność oświetlenia (maleje to w proporcji odległości do kwadratu podzielone na 2). Siatkę stalową możesz dostać np. tutaj: http://cricketsfarm.pl/produkt/siatka-wentylacyjna-stalowa/ ale zapewne znajdziesz i w kilku innych miejscach. We wskazanym linku możesz kupić karmówkę, czy np. wytłoczki.

Dodatkowo dorosły świerszcz bez trudu przegryzie taką siatkę. One drobne siatki stalowe mi przegryzały w doniczkach do składania jaj przykryte taką siatką :D w hodowli świerszczy na własny użytek.

Osiatkowanie całego sufitu IMO to problem z utrzymaniem większej wilgotności, argumenty podawałem w tym wątku.

#43 rzezniczak

rzezniczak
  • Terrarysta
  • Z nami od: 976 dni
  • Polska / Śląskie / Dąbrowa Górnicza

Napisany 16 lipiec 2018 - 13:10

Super, dzieki za odpowiedz. Mam dostac terra na koniec lipca. Dam znac jak wyszlo :)

Osiatkowanie całego sufitu IMO to problem z utrzymaniem większej wilgotności, argumenty podawałem w tym wątku.

Zastosuje zraszacz, ustawie go tak, ze nie bedzie problemu tym sposobem z wilgotnoscia :) 

#44 madly

madly
  • Terrarysta
  • Z nami od: 895 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 16 lipiec 2018 - 13:14

Tyle, że jeśli będziesz miał ciągle mokro po zraszaczu (drobne kropelki), to zapomnij, że felsumy będą w tym rejonie się poruszały. Będą omijały mokre powierzchnie bo to zmniejsza przyczepność do podłoża. Dlatego sugeruję częściowe przesłonięcie sufitu, aby łatwiej utrzymać wilgotność bez konieczności zraszania co kilka godzin terrarium.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).