Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

wybór zwierzęcia

Czy żółw lamparci jest dobrym wyborem na początek

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 alexander82

alexander82
  • Terrarysta
  • Z nami od: 117 dni
  • Polska / Łódzkie / Zgierz

Napisany 27 marzec 2018 - 12:55

/* /*

Witam ponownie,

przepraszam że dwa tematy na raz zakładam, obiecuję już więcej nie spamować.

W skrócie: mój syn chce sobie założyć hodowlę żółwia. Wybór padł na lamparciego. Ogólnie myślę, że sobie poradzi, bo jest dobrze zorganizowany i konsekwentny, ma doświadczenia z innymi zwierzętami. Wybór padł na lądowego, a konkretnie na lamparciego. Jakie macie doświadczenia z tym gatunkiem?

Pytania w sumie mam dwa:

1. Czy żółw lamparci jest sensownym gatunkiem na start? Nie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Czy żółw lamparci jest dobrym wyborem na początek     x

#2 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1470 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 27 marzec 2018 - 18:01

Żółw lamparci osiąga dość spore rozmiary, rośnie dość szybko i terrarium jakie podajesz szybko będzie za małe. Wysokość 20-30 cm dla żadnego żółwia się nie nadaje, bo przy minimum 10 cm warstwie podłoża zwierzak po prostu z niego wylezie.

Lamparty są głównie trawożerne, łatwo je przekarmić. Myślę, że lepszym wyborem dla osoby początkującej będzie mniejszy niezimujący gatunek wszystkożerny - jak chociażby Kinixys sp.

#3 alexander82

alexander82
  • Terrarysta

Napisany 30 marzec 2018 - 08:49

/* /*

Dzięki za odpowiedź, przepraszam że dopiero teraz odpisuję, ale rzadko siadam ostatnio do kompa. 

Proponujesz żółwia zawiasowego? Ciekawa propozycja, przyznaję że rozmiar lamparciego mnie przeraził - zdecydowanie nie chciałbym aby taki gigant trafił pod mój dach ;-P. I jak sądzę także dla żółwia nie byłoby to fajne, jestem uczulony w ogóle na ludzi którzy np. hodują ogromne psy w blokach ect, pewnie z żółwiem jest podobnie.

Czy mogę Cię podpytać o kilka rzeczy związanych.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#4 F_lipa11

F_lipa11
  • Terrarysta
  • Z nami od: 336 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 30 marzec 2018 - 13:20

1. na początek wystarczy, tylko trochę wyższe np. 600 mm, ale pamiętaj, że za pare lat będzie trzeba wymienić na większe.

2. każdy żółw musi mieć w terrarium około 23-26 stopni, tylko pod lampą grzewczą około 35, zawiasowe chyba też

3. Wydaje mi się, że można, ale nie jest to niezbędne. Ja używam foggera-zamgławiacza. Włączam go na chwilę kilka razy dziennie. Żeby kontrolować wilgotność pamiętaj o higrometrze.

4. Ceramiczny promiennik albo nocna żarówka grzewcza (czerwone.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 doru

doru
  • Terrarysta

Napisany 30 marzec 2018 - 13:49

Zawiasa najlepiej kupić u krajowego hodowcy, a mamy takiego i to bardzo dobrego :)

#6 alexander82

alexander82
  • Terrarysta

Napisany 16 kwiecień 2018 - 12:44

/* /*

Zawiasa najlepiej kupić u krajowego hodowcy, a mamy takiego i to bardzo dobrego :)

hejka, możesz wskazać hodowcę w Polsce? Może nieprecyzyjnie pytałem wujka Google, ale nie udzielił mi satysfakcjonującej odpowiedzi ;-P

1. na początek wystarczy, tylko trochę wyższe np. 600 mm, ale pamiętaj, że za pare lat będzie trzeba wymienić na większe.

2. każdy żółw musi mieć w terrarium.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 doru

doru
  • Terrarysta

Napisany 16 kwiecień 2018 - 12:56

Promiennik ceramiczny nie nadaje się do grzania punktowego, a do dogrzewania całego terrarium. Musi być żarówka skupiająca światło.

Stronka hodowli na facebooku: https://www.facebook.com/kinixys/ :)

#8 alexander82

alexander82
  • Terrarysta

Napisany 16 kwiecień 2018 - 13:08

Stronka hodowli na facebooku

dzięki, szkoda że nie mam fejsa, ale trudno, pewnie mają gdzieś namiary w necie. Kojarzysz chociaż z jakiego miasta jest ten hodowca? Znalazłem ofertę sprzedaży z Radomia - to byłoby to? Sorki za kłopot ;-)

Dzięki też za wskazanie dotyczące promiennika - czyli wychodzi na to, że promiennik jest okay, ale np. na grzanie terarium nocą, z kolei w dzień żarówka punktowa nad kamyczkami.

#9 doru

doru
  • Terrarysta

Napisany 16 kwiecień 2018 - 13:43

/* /*

Tak, to dokładnie ten hodowca :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2017 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).