Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
żółwie lądowe - jaką lekturę dla amatora możecie polecić?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 alexander82

alexander82
  • Terrarysta
  • Z nami od: 391 dni
  • Polska / Łódzkie / Zgierz

Napisany 27 marzec 2018 - 12:38

Witam wszystkich serdecznie,

mój syn planuje założyć terrarium z żółwiem lądowym, konkretnie lamparcim. Obiecałem mu wsparcie na starcie, tzn. zakup samego żółwia oraz terrarium. Chlopak jest mądry, poradzi sobie, ale chciałbym mu z wyprzedzeniem kupić także jakąś sensowną lekturę.

Czy możecie polecić książkę która wykładałaby praktyczne rady dla nowego hodowcy żółwi lądowych? Dodam, że syn nie miał nigdy doświadczeń z żółwiami, jest totalnie zielony. Wskazana byłaby książka fachowa i praktyczna. W swoim czasie mocno bawiłem się w akwarystykę i przerobiłem masę takich książek o rybach, jednak pamiętam, że może 10% było faktycznie użytecznych, reszta to ślizganie się po temacie. Stąd pytanie do osób doświadczonych, mam nadzieję że nie wyda się Wam głupie ;-).

Z góry dziękuję.

Podobne tematy: żółwie lądowe - jaką lekturę dla amatora możecie polecić?     x

#2 doru

doru
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1744 dni
  • Polska / Lubelskie / Lublin

Napisany 27 marzec 2018 - 18:03

Niestety, brakuje porządnych pozycji traktujących o żółwiach. Obecnie dobrym źródłem wiedzy są forum czy dobre grupy na Facebooku.

#3 yowah76

yowah76
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4339 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 27 marzec 2018 - 23:20

j.w, plus np TortoiseTrust

#4 alexander82

alexander82
  • Terrarysta

Napisany 30 marzec 2018 - 08:51

internet jest okay, ale już zauważyłem, że z jednej strony brakuje naprawdę twardego kompendium wiedzy, a z drugiej - z całym szacunkiem dla Doświadczonych Terrarystów - niektóre zalecenia dawane na forach są wymyślane trochę w myśl zasady "mission impossible" czyli wynika z nich, że hodowla żółwia jest praktycznie niemożliwa. 

A może znacie jakieś pozycje po angielsku? Ten język nie stanowi dla mnie problemu, a i sprowadzenie ksiażki z USA/UK to teraz prosta sprawa.

#5 Karol_Chłopecki

Karol_Chłopecki
  • Terrarysta
  • Z nami od: 5716 dni
  • Polska / Mazowieckie / Radom

Napisany 21 maj 2018 - 12:25

Po niemiecku są publikacje książkowe traktujące tylko o jednym gatunku np ub żółwi szczelinowym

#6 alexander82

alexander82
  • Terrarysta

Napisany 21 maj 2018 - 12:56

dzięki, ale akurat niemieckiego nie ogarniam ;-P

notabene mam nadzieję, dowiedzieć się czegoś od Ciebie... bo jesteśmy wstępnie umówieni na żółwika ;-).

#7 Gość_miszkt_*

Gość_miszkt_*
  • Gość

Napisany 16 czerwiec 2018 - 12:50

Jako początkujący hodowca muszę przyznać że rzeczywiście brakuje odpowiednich pozycji książkowych o opiece itd. Wiele nauczyłem się z internetu i z tego forum ;) 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).