Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zimowanie

- - - - -  
Lodówkowanie aksika

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 plantacja1001

plantacja1001
  • Terrarysta
  • Z nami od: 582 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 15 luty 2018 - 18:16

Witam.
Jestem nowa. Niedawno zakupiłam z mężem aksolotla. Niestety nie wiedzieliśmy dokładnie wszystkiego na ich temat. Pan w zoologicznym powiedział, że może on przebywać w akwarium z innymi rybami tym bardziej z agresywnymi. Wcisnął nam 4 brzęki rekinie, bocje szare, pyszczaka, 4 gurami.. po wpuszczeniu tych wszystkich ryb i aksa do akwarium 80l było ok.. przez jeden dzień. Na drugi w odpowiednim momencie zauważyłam, że ryby zagryzają mi mojego aksolotla. Szybko wyłowiłam ryby. Aks miał do połowy zjedzone skrzela i nadszarpnięty ogon... w ten sposób trafiłam tu na forum poszukując pomocy w tematach. Od dwóch dni jest w lodówce w roztworze Holtfretera (czy jakoś tak). Aksik ma całe białe skrzela z pojedynczymi niteczkami czerwonymi, gdzie wcześniej miał je całe czerwone. Zaglądam do niego raz na jakiś czas. Widzę, że przypływa za każdym razem do mnie gdy otwieram lodówkę. Pytanie jest takie czy to dobrze, że ma takiego koloru skrzela i czy już zakończę jego wakacje kolor powróci?
Dziękuję za każdą odpowiedź.
Dodam jeszcze, że na termometrze ma 7 stopni.