Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

Agama brodata zdroeie

- - - - -

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Eledar

Eledar
  • Terrarysta
  • Z nami od: 221 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Kłodzko

Napisany 11 luty 2018 - 12:51

GRATUNEK:Pogona vitticeps
DATA ZAKUPU:11.01.2018
DLUGOSC:22cm
TERRA:60X40X40 TEMP:35°C
WILGOTNOŚĆ:45%
POKARM:ŚWIERSZCZE,bazylia rukola
SUPLEMENTY:obecnie brak

Mój brodaty pupil od trzech dni ma zmiany skórne mianowicie, ogon do połowy sciemnial tak samo jak broda. A reszta skóry jest jasna jak po nagrzaniu na forach opisano to jako okres godowy jestem początkującym terrarysta tak że proszę o wasze opinie, ale co mnie zaniepokoilo to jego wymioty niestrawionego pokarmu. Wykonywał też tak zwane (pompki) ale samicy w pobliżu brak może.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Podobne tematy: Agama brodata zdroeie     x

#2 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2836 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 11 luty 2018 - 13:11

Zachowania godowe występują u dorosłych agam, nie u agamy która ma 22 cm (swoją drogą w jakim jest wieku?). Ciemna broda i ogon oznaczają raczej, że agamę coś boli, także szybko do weterynarza z nią.

SUPLEMENTY:obecnie brak

Trzeba kupić wapń bez witaminy D3 (np. ZooMed Repticalc) i witaminy (np. ZooMed Reptivite) Po szczegóły zerknij tutaj: http://pogona.pl/artykuly_50_witaminy-a-wapn-.html

Do tego dla agam potrzebujesz lampę UVB. Opis też jest na pogona.pl:.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#3 Eledar

Eledar
  • Terrarysta

Napisany 11 luty 2018 - 13:32

Nie mam pojęcia w jakim jest wieku sprzedawca mówił jakoś 3 miesiące podłoże ma piaszczyste w terrarium żarówki uvb reptile UVB 150 13w cieplna: intense basking spot 75w
A propos że coś ja boli to zauważyłem że ma jakąś ranę na brzuszku załączam zdjęcie
A propos że coś ja boli to zauważyłem że ma jakąś ranę na brzuszku załączam zdjęcie
Do weterynarza oczywiście że go zabiorę ale chciałem też się dowiedzieć na.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

#4 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator

Napisany 11 luty 2018 - 14:05

Ta "rana" na brzuszku nie wygląda na nic groźnego, więc to raczej nie to. Jeszcze jak agama zrobi kupkę, to weź ją do weterynarza i zrób badanie na pasożyty, wymioty, ciemne kolorki itd. mogą być też spowodowane właśnie pasożytami, zawsze warto sprawdzić.

UVB 150 13w

Za minimum przyjmuje się 26W, te 13W bardzo szybko się wypalają, praktycznie po 3-4 miesiącach, 26W po ok. pół roku. Osobiście preferuję Arcadię T5.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#5 Eledar

Eledar
  • Terrarysta

Napisany 11 luty 2018 - 14:17

Ok dziękuję za pomoc do weterynarza udam się czym prędzej o napewno napisze co mu dolegalo co do żarówek to mam ją dwa miesiące tak że za jakiś czas wymienię na polecone przez ciebie Jeszce raz dzięki a co do rany no to dobrze że to nic poważnego dzikus mały lata po terrarium i skacze to narobił ;)

#6 Vulpes90

Vulpes90

• Moderator

Napisany 11 luty 2018 - 14:23

Ta rana to najprawdopodobniej blizna po woreczku żółciowym. Agamy rodzą się z woreczkiem żółciowym, który po kilku dniach zostaje wchłonięty. Sama blizna też po jakimś czasie też się zagoi i nie będzie już widoczna.

http://dragonrancher.com/2013/06/19/new-born-bearded-dragons/

#7 Eledar

Eledar
  • Terrarysta

Napisany 11 luty 2018 - 14:32

No raczej tej blizny nie miał zauważyłem ja dwa dni temu wcześniej nie było jej a orzygladalem się mu nie raz myślę że rozdarl o kamień czy gdy chodził po kartce wentylacyjnej

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).