Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Legwan zielony ślady na skórze

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Gogi1300

Gogi1300
  • Terrarysta
  • Z nami od: 944 dni
  • Polska / Łódzkie / Rawa Mazowiecka

Napisany 31 styczeń 2018 - 22:27

Witam potrzebuje pomocy w zdiagnozowaniu śladów na skórze legwana, poprzedni właściciel twierdził że to jest oparzenie ale wygląda mi to na coś w rodzaju grzyba, legwan jest u mnie od niedawna i z obserwacji można wywnioskować że legwan czasem się po tym drapie, pomoże ktoś ?

[IMG]http://i68.tinypic.com/5nuryq.jpg[/IMG

2h4cj7l.jpg

Podobne tematy: Legwan zielony ślady na skórze     x

#2 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2660 dni
  • France

Napisany 31 styczeń 2018 - 22:36

Patrzac na kolce to mozliwe. Ale nie jestem wetem, by okreslic ktore to. Jesli nie rosnie to mozesz poczekac do wylinki, wtedy bedziesz widzial. Napewno wskazala kompiel w rumianku.

#3 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 3133 dni
  • Canada

Napisany 01 luty 2018 - 17:11

Wizyta u weta konieczna szybciej raczej niz pozniej. Podobnie wygladala skora u legwana zdiagnozowanego jako posiadajacy zakazenie skorne salmonella. Wyodrebniono niemal czyste kultury salmonelli. Poniewaz ten szczep nie jest obojetny dla ludzi, traktujesz nie tylko zwierze lecz, byc moze, chronisz siebie I rodzine przed powaznym niebezpieczenstwem. 

Podobne zakazenia traktuje sie antybiotykami I zwiekszeniem temperatury w zbiorniku do max tolerowanej przez gatunek. Pamietaj, ze wszelkiego rodzaju infekcje skorne moga byc bardzo dlugo leczone, ze wzgledu na mozliwosci przezywalnosci bakterii badz grzybow w glebokich warstwach skory. 

Rumianek tutaj raczej nie pomoze, badz jego dzialanie nie bedzie wystarczajace. Tu raczej trzeba przygrzac z grubej rury. 

#4 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 01 luty 2018 - 23:31

Mike przepraszam, ale wszystkie chorobo skorne, czy to grzyb, czy poparzenie wygladaja tak samo. A w tym konkretnym wypatku patrzac po kolcach bardzo prawdopodobne jest poparzenie. Kazda lampa grzewcza powinna byc zabezpieczona. Napewno wizyta u weta rozwieje watpliwosc, ale pamietajmy jest zima, a legwan mlody i nie oswojony.

Edytowany przez babajaga27, 01 luty 2018 - 23:32.

#5 MikeB

MikeB

Pomocny wszechkolwiek

• Pomocny
  • Z nami od: 3133 dni
  • Canada

Napisany 02 luty 2018 - 00:49

No wiec tutaj wlasnie jest problem. Ogladajac zdjecia mozna wysnuwac pewne hipotezy, ale nic nie zastapi ogledzin zywego zwierzecia. Pisze z czym mi sie to kojarzy, a czy tak jest w istocie okresli specjalista, ktory bedzie mogl pacjenta zbadac. 

Chyba oboje @babajaga27 zgadzamy sie, ze zwierze powinien zobaczyc weterynarz, bo w kazdym przypadku czy to poparzeniu czy infekcji bedzie potrzebne cos mocniejszego . Przepraszac nie musisz - byc moze masz racje, a ja nie jestem taki wrazliwy. 

;)

#6 Gogi1300

Gogi1300
  • Terrarysta
  • Z nami od: 944 dni
  • Polska / Łódzkie / Rawa Mazowiecka

Napisany 02 luty 2018 - 10:07

Dzisiaj wybiore się ze zwierzakiem do weterynarza żeby zrobił kompleksowe badania

#7 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 05 luty 2018 - 00:45

To fakt, ale dobry specjalista, a w zimie ludzie wybieraja byle kogo, aby blizej. Ja juz nie raz sie przejecham, wiec wiem jak to jest.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).