Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Hodowla Krab Halloween

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Afterfaller

Afterfaller
  • Terrarysta
  • Z nami od: 571 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 31 styczeń 2018 - 13:52

Witam

Chciałbym się zapytać was, bardziej doświadczonych w hodowli krabów, jak zagospodarować terrarium dla gatunku halloween. Głównie chodzi mi o podłoże, bo o tym że musi byś naświetlenie i kryjówki to zdaję sobie sprawę, jednak jeśli byście mieli jakieś ważne uwagi co do samej hodowli to mówcie. I bardzo bym docenił jakbyście mogli wysłać przykładowe produkty potrzebne, na przykład maty grzewcze itp. Dziękuję za każdą odpowiedź :)

Podobne tematy: Hodowla Krab Halloween     x

#2 Bakq

Bakq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3986 dni
  • Polska / Mazowieckie / Otwock

Napisany 05 luty 2018 - 19:26

Halloween to lądowy krab który musi mieć jedynie miseczki z wodą (słodka i słona, przynajmniej tak słyszałem i tak swojego trzymam). Nie musi mieć basenu z wodą jak tęczowy, bo wylinkę przechodzi w wilgotnej norze w ziemi a nie w wodzie. Co do UVB - ten krab jest wyłącznie nocny, bardzo płochliwy i póki nie jest ciemno właściwie nie wychodzi z nory, więc nawet jeśli jest zainstalowane to nie będzie się pod nim wylegiwał ani nic. W Niemczech gdzie hodowla krabów jest bardziej rozwinięta niż u nas nie stosują tego typu oświetlenia, i na podstawie w/w obserwacji widać dlaczego. Podłożem może być włókno kokosowe, musi być stale wilgotne, to ważne bo w niższej wilgotności nie przejdzie wylinki. Co do zagospodarowania - przede wszystkim dużo ziemi by mógł wykopać norę, u mnie miejscowo jest ok 20 cm (młody krab 4.5 cm szerokości ciała). Do tego tuby korkowe, sztuczne roślinki. Próbowałem zasadzić trzykrotkę ale zniszczył :D Swojego dogrzewam żarówką grzewczą. 

Trzeba podkreślić że są naprawdę bardzo płochliwe. Swojego mam 5 miesięcy i jego aktywność jest na takim etapie, że wciąż nie wychodzi z nory gdy jestem w pobliżu (w całości widziałem go przez ten czas kilka razy)., Za to już gdy siedzi przy wejściu do nory, to jak podejdę to nie ucieka w panice jak na początku. Raz nawet zjadł z pęsety krewetkę. 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).