Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - fotorelacje

- - - - -  
Budowa terrarium

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 WUDU1D666A

WUDU1D666A
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2269 dni
  • Polska / Śląskie / Ruda Śląska

Napisany 07 grudzień 2017 - 14:57

Witam planuje budowę terra do legwana:) macie może jakieś porady typu skąd jak zabezpieczyć płyty meblowe skąd brać gałęzie konary itp?? Jak dogrzewac?? Ogólnie każda porada się przyda :) planuje zrobić na początek 1,50m/1m/1,50m w/g/s z gory dzięki za odpowiedz :)

Podobne tematy: Budowa terrarium     x

#2 NyguseK

NyguseK
  • Terrarysta
  • Z nami od: 481 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Jelenia Góra

Napisany 07 grudzień 2017 - 15:45

Gałęzie możesz brać z dworu , tak samo jak konary . Będzie się lepiej czuł :) Tylko zobacz czy nie ma tam robactw i czy czysty wgl jest :)

Ogrzewanie   [ 2x żarówki ]  ,,,, żarówka grzewcza dzien . Żarówka nocna noc . Np  mata grzewcza ,kabel grzewczy , kamien grzewczy . Dużo tego jest :)

Edytowany przez NyguseK, 07 grudzień 2017 - 15:46.

#3 WUDU1D666A

WUDU1D666A
  • Terrarysta

Napisany 07 grudzień 2017 - 15:51

Gałęzie możesz brać z dworu , tak samo jak konary . Będzie się lepiej czuł :) Tylko zobacz czy nie ma tam robactw i czy czysty wgl jest :)

Ogrzewanie [ 2x żarówki ] ,,,, żarówka grzewcza dzien . Żarówka nocna noc . Np mata grzewcza ,kabel grzewczy , kamien grzewczy . Dużo tego jest :)

A suszyc w piekarniku czy jak ??

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

#4 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2485 dni
  • France

Napisany 10 grudzień 2017 - 00:45

co za bzdury? jaki kamien, jaki kabel grzewczy? Grzanie tylko od gory. Na noc zwykle nie potrzebna. Nie liczac basenu, tam grzalka akwarystyczna. Najwieksze konary zalewa sie solanka. Terraium zabezpiecza lakierobejca, najlepiej pokryc je korkiem, niektorzy stosuja styropian i kila warstw kleju do plytek, koncowa warstwa z barwnikiem. Pieknie wyglada, ale nie praktyczne dla lega, przynajmniej dla doroslego. Zdrapuje klej, styropian wychodzi, plesn i inne nieprzyjemnosci.

#5 WUDU1D666A

WUDU1D666A
  • Terrarysta

Napisany 10 grudzień 2017 - 06:48

co za bzdury? jaki kamien, jaki kabel grzewczy? Grzanie tylko od gory. Na noc zwykle nie potrzebna. Nie liczac basenu, tam grzalka akwarystyczna. Najwieksze konary zalewa sie solanka. Terraium zabezpiecza lakierobejca, najlepiej pokryc je korkiem, niektorzy stosuja styropian i kila warstw kleju do plytek, koncowa warstwa z barwnikiem. Pieknie wyglada, ale nie praktyczne dla lega, przynajmniej dla doroslego. Zdrapuje klej, styropian wychodzi, plesn i inne nieprzyjemnosci.

A mogę terrarium pokryć warstwa szkła wodnego zamiast bejcy?? Ściankę chciałem zrobić z pianki i pokryć ją paroma warstwami fugi. Ale nie wiem czy się sprawdzi. I jak to wygląda z tą solanka?? :)

A mogę terrarium pokryć warstwa szkła wodnego zamiast bejcy?? Ściankę chciałem zrobić z pianki i pokryć ją paroma warstwami fugi. Ale nie wiem czy się sprawdzi. I jak to wygląda z tą solanka?? :)

I jak grzac od gory to żarówką??

#6 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2485 dni
  • France

Napisany 11 grudzień 2017 - 23:10

szkla wodnego nie znam, pisalam to co ja mialam i co tu bylo polecane. Za najlepsze tlo uwazany jest korek ze wzgledu tropikalne warunki w terrarium oraz dlatego, ze legwany uwielbiaja sie wspinac. Zarowki albo zwykle lustrzanki, albo ceramiczne, mozesz tez dac jedno i drugie by latwiej regolowac temperature. Wiadomo w domu tez sie zmienia temperatura w raz z porami roku. Nie zapomnij o uvb, suplementacji i diecie.

#7 paliniak

paliniak
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4156 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Rypin

Napisany 12 grudzień 2017 - 09:11

Co do zdrapywania kleju to wszystko zależy jak to wykonamy. Na moje terrarium zużyłem przeszło 100 kg zaprawy Mapeia i na koniec pokryłem to Atlas Woder E,niestety drogi za 25 kg zapłaciłem 300 zł a na mój zbiornik potrzebowałem 2 takich zestawów. Przy tym połączeniu ścianka jest tak twarda,że do mocowania czegokolwiek używałem wiertarki.

Robiąc tradycyjną techniką zgadzam się w 100%,że po czasie legwany zdemolują ściankę.Znam to z wcześniejszych moich projektów. Po kilku latach czekało mnie naprawianie a nie jest to już takie przyjemne jak budowa.

#8 kaczkadziwaczka

kaczkadziwaczka
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2266 dni
  • Polska / Lubuskie / Międzyrzecz

Napisany 08 marzec 2018 - 21:41

Witam .

Ja pokryłem płyty OSB kilkoma warstwami lakierobejcy bezbarwnej i zrobilem ściankę ze styropianu i zaprawy( lecz jednak ta zaprawa i konstrukcja nie była dobrym wyborem. Chyba że jak w przypadku przedmówcy po latach doświadczenia wie jak to zrobić :) ) Dół płyty pokryłem folią w płynie i jak najbardziej polecam. Szkła wodnego nie znam wiec nie wiem ale może być równie dobre co folia. Kłody załatwił mi kolega były wysuszone i obecnie są twarde jak kamień. Od góry zamontuj lampę UVB/UVA (Mam Repti Glo 5.0) i lampę grzewczą 100 W z osłonką żeby legwan się nie poparzył. Szyby od terrarium mam podwójnie klejone 0,8mm coś jak w przypadku szyb w samochodach dla pewności by gad jej nie rozwalił. Od dołu na folie płynną położyłem folie jak pod ogrzewanie podłogowe na to kabel grzewczy i na kabel położyłem płytki ceramiczne (kabel nagrzewa płytki przez co całe podłoże jest w miarę ciepłe ) ale pamiętaj to tylko dodatek nie główne źródło grzania terrarium.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).