Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Początek z krabami

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Terrarysta8179

Terrarysta8179
  • Terrarysta
  • Z nami od: 658 dni
  • Polska / Mazowieckie / Ostrołęka

Napisany 02 listopad 2017 - 19:40

Witam :mrgreen: .

Jestem nowy na forum, chciałbym dowiedzieć się trochę o hodowli krabów .

Akwarium zamierzam kupić na początku roku 2018.

1. Jakiego kraba wybrać na pierwszego?

2. Jakie potrzebuje terrarium?

3. Czym go karmić? I jak często go karmić?

4. Jaki wystrój akwaterrarium potrzebuje?

5.  Ile kosztuje start takiego terrarium?

Pozdrawiam.

Podobne tematy: Początek z krabami     x

#2 Bakq

Bakq
  • Terrarysta
  • Z nami od: 3980 dni
  • Polska / Mazowieckie / Otwock

Napisany 02 listopad 2017 - 21:59

1. Prawdę mówiąc dużego wyboru w Polsce nie mamy. Z dużych gatunków osiągalne są kraby tęczowe, kraby halloween, a z mniejszych mangrowe i wampiry/red devile. Musisz zadać sobie pytanie czy chcesz dużego zwierzaka, czy chcesz go trzymać w grupie itp. No i pustelniki. 

2. C. armatum czyli tęczak jest krabem który żyje na brzegu. Jest lądowy, ale w naturze kopie głębokie nory aż do wód gruntowych, i tam w kałuży przechodzi wylinkę. W hodowli nie zapewnimy mu takich warunków, wobec czego trzymamy w akwaterrarium/terrarium z dużym basenem. Woda jest obowiązkowa bo bez niej raczej nie wylinieje. Agresywny i nie nadaje się do hodowli grupowej.  

G. quadratus czyli halloween to krab lądowy, długo przebywając pod wodą może się utopić. Wystarczy mu płytka miska z wodą do picia/nawilżenia się, niektórzy mówią że powinien mieć też miskę ze słoną. Ja mam u swojego i słodką i lekko zasoloną wodę. Żyje w norach w wilgotnej glebie i tam przechodzi wylinki. Większy basen nie jest potrzebny bo raczej nie będzie korzystał, chyba że na lądzie jest zbyt sucho. Na przykładzie mojego powiem że jest bardzo skryty, choć teraz po jakimś czasie robi się śmielszy. Podobno dość dobrze daje się hodować w grupie, ale sam nie mam z tym doświadczenia. 

Co do mangrowego i Geosesarma to nie mam z nimi doświadczenia, tyle co z forów. Ten pierwszy jest najbardziej wodny i żyje głównie tam, a Geosasarma ludzie trzymają w zborniku typu las tropikalny z niedużym zbiornikiem wodnym, można w grupach. Mangrowy dorasta do ok 4 cm szerokości pancerza, wampiry do ok 2 cm. 

3. Owoce warzywa owady, jakieś suszone krewetki itp. Wszystkożerne. Jak często - to zależy od wielkości. Ja swojego średniej wielkości G. quadratus karmię raz na 2 - 3 dni. Muszą mieć też źródło wapnia z np sepii dla ptaków czy skorupek po jajkach.  

4. Co do typu zbiornika to pisałem wcześniej. Muszą mieć dużo kryjówek, jeśli jest pusto w terrarium to mogą się bać wychodzić. Jak u swojego dodałem korzeni/roślinek to poczuł się bezpieczniej i widuję go częściej.  

5. Zależy jakie duże.  

Edytowany przez Bakq, 02 listopad 2017 - 22:10.

#3 Terrarysta8179

Terrarysta8179
  • Terrarysta

Napisany 04 listopad 2017 - 21:13

Jeśli chodzi o gatunek to mniejszy i prosty w hodowli. Terrarium tez nieduże.To , czy będzie z innym, czy sam to nie ma znaczenia.

Przepraszam za posta pod postem ale zamyśliłem się nad raczkiem z patzcuaro - jest mały i ładnie wygląda.

#4 Bakq

Bakq
  • Terrarysta

Napisany 04 listopad 2017 - 21:48

Czyli C. armatum i G. quadratus odpadają, one ostatecznie dorastają do duzych rozmiarów. Zostaje Geosesarma i Sesarma mederi. Pierwsze są mniejsze i bardziej lądowe, drugie potrzebują wiecej wody. Z tego co wiem potrzebuje też jej lekkiego zasolenia.     

Co do raczka się nie wypowiem bo nie mam wiedzy na ten temat.  

Edytowany przez Bakq, 04 listopad 2017 - 21:54.

#5 Terrarysta8179

Terrarysta8179
  • Terrarysta

Napisany 04 listopad 2017 - 22:16

Jeśli krab to Geosesarma , a jak raczek to CPO.

Ile kosztuje same zwierzę , akwaterrarium , wystrój - jeśli chodzi o kraba.

Zastanowię się i zapytam rodziców który według nich lepszy i czy się nie boją.

#6 Bakq

Bakq
  • Terrarysta

Napisany 04 listopad 2017 - 22:43

Wampir ok 20 - 30 zł. Wystrój i resztę popatrz ceny na allegro, zależy od ciebie co kupisz, dla ilu krabów itp.  

#7 Terrarysta8179

Terrarysta8179
  • Terrarysta

Napisany 05 listopad 2017 - 15:13

Dobrze dziękuję za pomoc. O tym jak potoczą się losy z moimi przyszłymi zwierzętami będę pisał na bieżąco.

#8 miko93

miko93
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1943 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 09 listopad 2017 - 17:37

Geosesarma wręcz powinno trzymać się w niewielkich grupach, z przewagą liczebną samic. Przyjmuje się, że minimalne terrarium dla trzech krabów powinno mieć co najmniej 30 litrów. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że są to dość skryte zwierzęta, aktywne głównie późnym wieczorem i nocą, więc, mimo ich naprawdę atrakcyjnego wyglądu, nie są zbyt spektakularne.

Jeśli chodzi o trudność hodowli to nie są bardzo wymagające. Jeśli masz więcej pytań, to pytaj tutaj, albo pytaj na PW.
Pozdrawiam

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).