Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium

- - - - -  
Legwan zielony - dogrzanie terrarium

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 MagdaE

MagdaE
  • Terrarysta
  • Z nami od: 461 dni
  • Polska / Małopolskie / Myślenice

Napisany 23 październik 2017 - 12:15

Dzień dobry wszystkim! Od soboty zamieszkał u mnie dorosły legwan zielony, i mam problem z temperaturą w terra (zielony wzięty ze znacznie za małego dla niego terrarium). Chciałabym gadzinę dogrzać, ale nie wiem czy inwestować w kabel grzewczy czy kolejną żarówkę.

Opiszę wszystko co wydaje mi się potrzebne:

-terrarium przygotowywałam mu na wymiar  wysokość: 2m, szerokość 1,7m, głębokość 1,25m z przeszkleniem z przodu mniej więcej 125x120

-podłoże: ok 5 cm kory 

-wentylacja: jako, że terrarium.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Podobne tematy: Legwan zielony - dogrzanie terrarium     x

#2 Tiken

Tiken
  • Terrarysta
  • Z nami od: 537 dni
  • Polska / Śląskie / Rybnik

Napisany 13 listopad 2017 - 21:38

Polecam matę grzewczą.

Matę ustawiamy z tyłu terrarium, a jeżeli dalej będzie zimno to dodatkowo z dołu terrarium.

#3 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1689 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 15 listopad 2017 - 12:33

Przenoszę temat z "[url='http://www.terrarium.pl/index.php?showforum=23']Początkujący terraryści i początkujący pozostałe grupy zwierząt[/url]" do forum właściwego "[url='http://www.terrarium.pl/index.php?showforum=32']Legwan zielony[/url]".

#4 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2424 dni
  • France

Napisany 20 listopad 2017 - 23:50

Tiken no to nie polecaj. Legi to jaszczurki nadrzewne, grzanie ma byc od gory. 32 stopnie przy nim, czy przy samej lampie. Pod lampa najlepiej jak jest 36 stopni,  natomiast w najchlodniejszym miejscu 25. Pamietaj o zabezpieczeniu lamp. Jesli brakuje doloz cos lub zmien moc ceramicznej, albo zwyklej lustrzanki. Pamietaj o uvb, suplementach i prawidlowej diecie.

#5 MagdaE

MagdaE
  • Terrarysta

Napisany 27 listopad 2017 - 20:00

Suple, dietę i tak dalej ma myślę, że nawet niezgorsze jeżeli chodzi o dietę ;) . Uv też ma chociaż chyba dołożę mu jeszcze jedną żarówkę bo teraz ma świetlówkę i wydaje mi się, że jednak nieco za daleko od gałęzi (ok 45cm od jaszczura jak leży na gałęzi.) Tylko to grzanie mnie martwi bo dwie żarówki i promiennik ceramiczny dalej nie podnoszą temp bardziej niż do 30 stopni przy żarówkach i ok 25 przy.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#6 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 29 listopad 2017 - 22:44

Ja zawsze sprawdzalam metoda prob i bledaow, chyba kazdy. Latwiej i taniej bedzie ci wymienic zarowki. Dobierzesz moc do temperatury, bo nie wiele ci brakuje. Jak nie pomoze to wtedy juz ceramiczna, sprawdz jeszcze, czy termometr napewno dziala. Bo moze nie wskazuje wyzszej temperatury, a ty dokladasz zarowki. Wazne jest osloniecie grzewczych, naprawde nie wchodzi, nie dotyka, wogole go nie interesuja to tak do czasu. 45 cm od lega odleglosc to za duzo, wedlug mnie.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 MagdaE

MagdaE
  • Terrarysta

Napisany 09 grudzień 2017 - 09:04

Ok, będę kombinować. Czy żarówki dać tylko od góry czy może opuścić jakąś niżej aby dogrzać nieco dół?

Co do diety to przede wszystkim: liście mlecza, roszponka, rukola, czasem trochę kiełków rzodkiewki, bazylii, mięty, naci z marchewki. Tarta cukinia czy ogórek - to taka baza zazwyczaj. Do tego tak na postraszenie daję mu czasem jakieś winogrono, kawałek owocu kaki czy melona, i może nie powinnam bo nigdzie nie było o tym mówione, ale mój jaszczur.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#8 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 10 grudzień 2017 - 00:55

Warzywa: cukinia, ogorek, pomidor, dynia. Rosliny: bazylia, salata rzymska, cykoria, rukola, roszponka, mieta, oregano (inne przyprawy), marchew czesc zielona, rzodkiew czesc zielona (czasem), ale to powinas wiedziec, jesli czytalas tak jak mowisz. To jest dieta zimowa i nie kompletna, bo jak ide do sklepu, czy zrywac wiem co moge, a czego nie. Na poczatku kopiowalam nazwy do googel i drukowalam. Jesli nie bylam pewna pytalam czy to to. Zwykle ,,chwasty" plus krzewy i drzewa morzna.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).