Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

- - - - -  
znaleziona modliszka

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 xdeepx

xdeepx
  • Terrarysta
  • Z nami od: 904 dni
  • Polska / Warmińsko-mazurskie / Szczytno

Napisany 29 wrzesień 2017 - 16:21

Witam serdecznie, dzisiejszego dnia w drodze do domu znalazłem modliszkę zwyczajną.

Przeczytałem że jest to nasz rodzimy gatunek modliszki.

Nasuwa się kilka pytań:

1. Czy jest sens zacząć ją hodować, jeśli tak to jak? (zielony jestem i nie przygotowany)

2. Czy mogę ją wypościć w miejscu oddalonym od miejsca znalezienia?

3. Czy to samiec czy samica?

Wstawiam kilka fotek.

7a36a19142035d47m.jpg2aa9c183248bd919m.jpg469bb88c0793c616m.jpg93bcdfa221676861m.jpg

Podobne tematy: znaleziona modliszka     x

#2 AWESOME 1

AWESOME
  • Terrarysta
  • Z nami od: 766 dni
  • Polska / Małopolskie / Mszana Dolna

Napisany 29 wrzesień 2017 - 16:58

Nie będe truć o tym że jest pod ochroną bo dużo osób ''hodowało'' takie gatunki.

Owad znajduje się w Polskiej Czerwonej Księdze jako EN gatunek bardzo wysokiego ryzyka i jest objęty ścisłą ochroną gatunkową[4]. Od 2016 roku jest także na Światowej Czerwonej Liście IUCN jako gatunek najmniejszej troski(LC - Least Concern)[5]. Do najpoważniejszych zagrożeń należy niszczenie siedlisk dogodnych dla tego gatunku, a więc siedlisk otwartych (polany) w obrębie kompleksów leśnych.

A co do pytań.

1.Jeśli chcesz możesz wystarczy na początek żebyś miał jakiś plastikowy pojemnik i zrobił tam jakby najbardziej podobne środowisko naturalne żeby czuła się dobrze.A i poczytaj o nich żeby wiedzieć co i jak.

2.Jeśli chcesz wypuścić to tak możesz.

3.-

#3 mantiss111

mantiss111

Moderator w działach Modliszki, Owady, Początkujący terraryści

• Moderator
  • Z nami od: 2050 dni
  • Polska / Mazowieckie / Sochaczew

Napisany 29 wrzesień 2017 - 19:07

@AWESOME, naszym celem jest raczej zniechęcanie do łamania prawa przez trzymanie gatunków chronionych. Niestety jak widać nasze społeczeństwo jest już tak zdemoralizowane, że łamanie prawa jest typowym zachowaniem, ale coż... Jeśli tak, to sądząc po tym co mówi Bezmienow jesteśmy już po pierwszym etapie ataku sowietów ;).
@xdeepx, samica; nie można hodować tego gatunku, ani jakkolwiek ingerować w życie tej modlichy. Wypuść.

#4 xdeepx

xdeepx
  • Terrarysta

Napisany 29 wrzesień 2017 - 19:16

To spoko, nigdy wcześniej nie spotkałem się na tych terenach z modliszką (warmińsko-mazurskie okolice Szczytna) biorąc ją byłem przekonany że jest to ulciekinier bądz komuś sie znudziło hodowanie. Będzie wolna jutro ją wypuszczę. Mieszkam na wsi, mam nadzieje że bedzie jej tu dobrze.

Edytowany przez xdeepx, 29 wrzesień 2017 - 19:17.

#5 mantiss111

mantiss111

• Moderator

Napisany 29 wrzesień 2017 - 19:48

@xdeepx, czarno-białe oko na wewnętrznej stronie biodra to cecha charakterystyczna dla M. religiosa.

#6 AWESOME 1

AWESOME
  • Terrarysta

Napisany 30 wrzesień 2017 - 18:45

@mantiss111 Nie mówię że należy łamać prawo...Gdzie napisałem coś tego typu "hoduj to'' ...

Powiedziałem jak jest nawet napisałem: Owad znajduje się w Polskiej Czerwonej Księdze jako EN gatunek bardzo wysokiego ryzyka i jest objęty ścisłą ochroną gatunkową. Od 2016 roku jest także na Światowej Czerwonej Liście IUCN jako gatunek najmniejszej troski(LC - Least Concern). "

Edytowany przez AWESOME, 30 wrzesień 2017 - 18:45.

#7 xdeepx

xdeepx
  • Terrarysta

Napisany 30 wrzesień 2017 - 19:38

Modliszkę dzisiaj wypościłem, było to bardzo ciekawe spotkanie. I co ważne mogłem ją pokazać mojemu synowi.

#8 mantiss111

mantiss111

• Moderator

Napisany 30 wrzesień 2017 - 20:54

@xdeepx, zrozumiałe, sam miałem niedawno okazję obejrzeć samczyka, którego kolega wyłowił z basenu na podwórku. Siedząc w trawie po wypuszczeniu go udało mi się nawet zaobserwować polowanie w naturze, ale nieudane, bo modliszka najwyraźniej nie wiedziała, że pluskwiaki z rodziny Rhopalidae nie należą do smacznych przekąsek :D.
@AWESOME... Kompletnie mnie nie rozumiesz, albo udajesz, że tak jest... Po pierwsze, ja skolei nie napisałem do tej pory, że zachęcasz do hodowli. Po drugie, tylko zasugerowałem, że nie powinno się być obojętnym i pisać, że to jest "trucie", tylko normalnie poinformować, że jest to gatunek chroniony. Autor tematu to rozumie. Po trzecie - opisujesz jeszcze pojemnik do hodowli tej modliszki... No daj spokój. To jakbyś przyłapał złodzieja (to nie nawiązanie do autora tematu, tylko treści Twojego posta), ostrzegł, że napad na bank jest nielegalny, a następnie poinstruował go, jak otworzyć sejf... Nie sądzisz, że to paradoks? Szczerze mowiąc, tak, to zachęca do hodowli.

#9 Kadafi

Kadafi
  • Terrarysta
  • Z nami od: 656 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 30 wrzesień 2017 - 21:42

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,coraz-wiecej-zgloszen-o-niemrawych-modliszkach,242450.html

#10 AWESOME 1

AWESOME
  • Terrarysta

Napisany 01 październik 2017 - 07:59

@mantiss111 co do pojemnika napisałem jak wyglada pojemnik do modliszki a nie mowilem akurat do tej.A tak btw. to wiem o co ci chodzi lecz sam napisalem ze pod ochrona wiec wiesz...

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).