Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Witaminy dla legwana

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
32 odpowiedzi na ten temat

#1 Rocky0987

Rocky0987
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1168 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 24 wrzesień 2017 - 19:21

Witam
Mam pytanie jakie witaminy powinien dostawać legwan zielony i w jakich ilościach. W przyszłym miesiącu planuje zakup legwana i chcę się jeszcze dowiedzieć czegoś o witamina i wapniu dla niego.
Pozdrawiam.

Podobne tematy: Witaminy dla legwana     x

#2 grzesiek2610

grzesiek2610
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2537 dni
  • Polska / Małopolskie / Oświęcim

Napisany 25 wrzesień 2017 - 05:33

Witaj.Ja używam i polecam witaminy http://allegro.pl/reptivite-witaminy-dla-gadow-z-d3-zoo-med-56-7g-i6948173865.html ,stosuje raz w tyg. szczyptę, a wapń zwyczajna sepia np.http://allegro.pl/trixie-sepia-luzem-5051-i6689570720.html , codziennie posypać jedzenie.

#3 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2570 dni
  • France

Napisany 25 wrzesień 2017 - 23:08

dokladnie, witaminy raz w tygodniu, a wapn codziennie jesli chodzi o sepie, natomiast nie ktore preparaty (wapn specjalny dla gadow) co dwa dni. Wszystko jest na opakowaniu. Wyjatek stanowi nutrobal raz w tygodniu, ale dostepny tylko na amazon lub ebay, podawany raz w tygodniu szczypta.

Edytowany przez babajaga27, 25 wrzesień 2017 - 23:09.

#4 qwertyu

qwertyu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4059 dni
  • Polska / Lubelskie / Biała Podlaska

Napisany 26 wrzesień 2017 - 08:34

nie rozumiem........ wapń codziennie jeśli chodzi o sepie, wapń specjalny dla gadów (cokolwiek to znaczy) co dwa dni.............. dlaczego? sprecyzuj, bo osobiście nie widzę logiki w tym stwierdzeniu...............wapń "specjalny" ma więcej wapnia od praktycznie 100% wapnia???? sepia to wysuszony szkielet mątwy i to praktycznie sam wapń......dlaczego można codziennie a tamten "specjalny" co drugi dzień? Skąd wynikają takie rewelacje?

#5 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 26 wrzesień 2017 - 09:38

z opakowan :-) osobiscie nie wiem czemu, kiedys pytalam, ale nie dostalam jasnej odpowiedzi. Moze dlatego, ze tabletke podajesz w smakolyku, wiesz dokladnie jaka dawke przyjal legwan, natomiast sepie scierasz i posypujesz pokarm. Czasem cos zleci, czasem nie wszystko zje. Tylko to mi do glowy przychodzi.

#6 qwertyu

qwertyu
  • Terrarysta

Napisany 26 wrzesień 2017 - 13:44

Babuniu, z jakich opakowań? przecież sepia raczej takowego nie ma, a jak ma, to szczątkowe i raczej bez opisu dawkowania...........

#7 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 26 wrzesień 2017 - 14:09

myslalam o zoo med repti calcium lub exo terra calcium i tego typu preparaty.

#8 qwertyu

qwertyu
  • Terrarysta

Napisany 27 wrzesień 2017 - 09:30

no tak, zgadzam się, ale gdzie są wiarygodne informacje, które podają jak dawkować sepię.......skąd wynika, że można ją podawać codziennie?

#9 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 27 wrzesień 2017 - 11:08

Tak naprawde zeby znac dokladna doze trzeba by na poszczegolnym osobniku przeprowadzic badania. Bo jeden bedzie podawal codziennie, a np nie mial uvb lub za stara, itak beda braki w wapnie. To samo moze sie dziac przy nieodpowiedniej diecie legwana, a rowniez maja znaczenie warunki genetytczne. Niektore osbniki moga miec super warunki, a chorowac. Tak samo ma znaczenie dosteb do naturalnych promieni slonecznych. Mysle, ze wszyscy pisza raczej ogolnie, bo nie sposob sprawdzic kazdego z osobna.

#10 qwertyu

qwertyu
  • Terrarysta

Napisany 27 wrzesień 2017 - 14:09

dlatego dziwiła mnie Twoja wypowiedź, bo równie dobrze można by napisać, że zarówno sepią jak i specjalnymi co drugi dzień lub specjalnymi co drugi dzień a sepią z uwagi na bardzo wysoką ilość wapnia co 4 dzień, zgadzasz się? pytam, bo jak słusznie zauważyłaś nikt nie przeprowadził takich badań ;)...............

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).