Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

początkujący owady

- - - - -  
Pierwsze diabelki

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 superfaster

superfaster
  • Terrarysta
  • Z nami od: 785 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Sandomierz

Napisany 12 wrzesień 2017 - 21:34

Witam,dziś przyszły do mnie 2 diabełki i jestem świeży bo przyszły do mnie jako niespodzianka i pojemnik na nie mam w swoim ogródku mam maliny truskawki :) i pytanie mam jakie warunki muszę spełnić aby u mnie dobrze im się żyło ? podłoże bo wiem że lubią jajka sobie tam trzymać i ogolnie co i jak? :)

Podobne tematy: Pierwsze diabelki     x

#2 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2197 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 13 wrzesień 2017 - 00:39

Mówisz o straszykach diabelskich? Czytałeś chociaż opis gatunkowy? Jak nie to koniecznie przeczytaj: http://www.terrarium.com.pl/2277-peruphasma-schultei-straszyk-diabelski/ 

Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że najlepsze podłoże to będą ręczniki papierowe (najłatwiej wybrać z nich i przenieść do inkubatora jajka, a także są najbardziej higieniczne i łatwo je wymienić). Roślina karmowa powinna jak już zasychać a nie pleśnieć, także jeśli pleśnieje to wilgotność jest zbyt duża lub/i wentylacja zbyt mała. Jakoś co tydzień trzeba im spryskać pojemnik, żeby mogły się napić. I jajka rozrzucają po całym pojemniku, ale najczęściej są dwa/trzy miejsca, w których jajek jest bardzo dużo a w reszcie terrarium zazwyczaj leżą tak bardziej losowo. Samica zacznie składać jajka jak będzie miała gruby odwłok, a nie od razu po wylince na imago. I jeśli się zastanawiasz to jajka bardzo łatwo odróżnić od odchodów - są większe, mają gładką powierzchnię i są okrągłe (piszę o tym, bo ja się zastanawiałam czy dam radę to odróżnić ;) ). A w jakim stadium masz te straszyki? 

I tak odnoście pokarmu to one jedzą ligustr i bez lilak a nie maliny :P Masz to w opisie gatunkowym ale na wszelki wypadek o tym wspomnę.

#3 superfaster

superfaster
  • Terrarysta

Napisany 13 wrzesień 2017 - 06:29

Nie wiem jakie to stadum :) dostałem je  w gratisie i jakoś trzeba się nimi zająć 

A czy mogą być w pojemniku z patyczakami  ?

#4 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 06:35

Patyczaki jedzą inny pokarm, czyli nie bardzo i wydaje mi się, że będzie konflikt wilgotności, bo patyczaki wymagają dosyć wysokiej, a straszyki diabelskie są bardzo sucholubne.

#5 GosiaW

GosiaW
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1857 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 13 wrzesień 2017 - 06:46

Ech, ręczniki papierowe? Kto je miał ten wie że pleśnieją i wiecznie są brudne :/
Jak powiem, że używałem prawie wszystkiego i najlepsze były trociny (ale nie sosnowe tylko LIŚCIASTE, czy jakoś tak, były takie ciemniejsze). Ich atutem jest to że, nie pleśnieją, ładnie wyglądają, nie trzeba wymieniać, nie śmierdzi. Wyciąganie jajek do inkubatora to też sporo niepotrzebnej roboty. Ja zostawiłem z terrarium i się bez problemu wykluwały (a nawet lepiej!). Jak wiesz (albo powinieneś wiedzieć) straszyki te są sucholubne. Wiec radzę nie pryskać całego terrarium, tylko gdy będziesz wymieniał rośliny na świeże to polej je trochę wodą. Ogólnie lepiej już nie pryskać niż pryskać za dużo. Aha, rośliny. Radzę kupić jakiś mały słoik, zrobić dziurkę w wieczku i do tego włożyć rośliny (oczywiście w słoiku jest woda, którą trzeba wymieniać, jak robi się brązowa).
Na samo terrarium możesz wykorzystać plastikowy pojemnik (Ikea, Leroy), nieduże terrarium, plastikową tubę, słoik z gazą, itp. itd.
Oczywiście możesz trzymać straszyki z patyczakami (już bez przesady) tylko mniej pryskasz, patrz wyżej.
Jeszcze jedzonko. Maliny, raczej nie, jeżyna ujdzie (podobno straszyki rosną wtedy gorzej), ale najlepszy dla nich jest ligutr - żywopłot (UWAGA! nie może być pryskany).
Ktoś może się nie zgadzać z tym co napisałem, ale ja w ten sposób hodowałem te owady i było bardzo dobrze.

#6 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 07:00

Ja też hoduje je dosyć długo. Przy żadnych zwierzętach nigdy nie zapleśniały mi ręczniki papierowe i zawsze są stosunkowo czyste (co nie zmienia faktu że trzeba je wymieniać co jakiś czas), ale przy za małej wentylacji wszystko pleśnieje. Straszyki diabelskie mimo, że są sucholubne lubią pić i dlatego uważam, że powinno się co jakiś czas wszystko spryskać. Nie wiem jak wymieniałes podłoże nie wyrzucając przy tym jajek, bo w trocinach to byś ich chyba szukał godzinami.

Edytowany przez VisibleNoise, 13 wrzesień 2017 - 07:13.

#7 superfaster

superfaster
  • Terrarysta

Napisany 13 wrzesień 2017 - 07:00

bez lilak już ogarnięty przeniosłem diabełki do pojemnika :) Nie wiem jeszcze jakie to stadium jak bym wstawił zdj to da się określić stadium i płeć ?

#8 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 07:02

Zależy od stadium właśnie czy się da określić płeć :P

#9 superfaster

superfaster
  • Terrarysta

Napisany 13 wrzesień 2017 - 07:06

No to trzeba będzie zrobić zdjęcia :)

#10 VisibleNoise Online W hodowli

VisibleNoise

• Koordynator działów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 07:52

Najważniejsze żeby było widać odwłok. Samiec ma na jego końcu taką jakby kuleczkę a samica nie. Przy starszych osobnikach widać to bez problemu, ale w młodszych stadiach nie jest to jakieś super łatwe do zauważenia, ale jest widoczne.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).