Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

terrarium - oświetlenie

- - - - -  
Lampa UVB

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Ludix

Ludix
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1554 dni
  • Polska / Śląskie / Mysłowice

Napisany 13 sierpień 2017 - 08:57

Witam Wszystkich :) dopiero zaczynam z terrarystyką więc dla niektórych moje pytania mogą się wydawać głupie. Aktualnie jestem w trakcie robienia terrarium i zastanawiam się jak zamontować lampę UVB. Nie mam pojęcia czy promienie przechodzą przez szybę i czy przez dłuższy czas mogą być szkodliwe dla człowieka. Bardzo proszę o pomoc :)

Podobne tematy: Lampa UVB     x

#2 Guciokamyk

Guciokamyk
  • Terrarysta
  • Z nami od: 605 dni
  • Polska / Zachodniopomorskie / Koszalin

Napisany 13 sierpień 2017 - 09:02

uvb przez szybe nie przechodzi a pozatym  emisja tych promieni w zalezności od rodzaju żródła jest na około kilka dziesiąt cm  co do sposobu montażu to zalezy jaka to zarówka jakie terrarium i kto je zamieszkuje

#3 Gość_soekyd_*

Gość_soekyd_*
  • Gość

Napisany 13 sierpień 2017 - 09:22

Mimo wszystko, najlepiej montować żarówki UVB w miejscu, gdzie jest ciepło i jaszczurki często przebywają, czyli w pobliżu wyspy grzewczej. Na opakowaniach od tych żarówek powinieneś znaleźć informacje co do odległości i tego typu parametrów.

#4 Ludix

Ludix
  • Terrarysta

Napisany 13 sierpień 2017 - 09:31

Terrarium robię dla agamy karłowatej. Czyli na opakowaniu będzie informacja na jaką odległość emitowane są promienie?

#5 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2869 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 13 sierpień 2017 - 22:28

Niestety nie jest to takie proste ;) Na opakowaniu nie zawsze są podane rzetelne informacje. Ogólnie lampy UVB można podzielić od najsłabszych do najmocniejszych na kompaktowe (do 30 cm, najlepiej nawet do 20 cm), T8 (do 30 cm, z reflektorem do 40 cm), T5 (12% - 30-40 cm bez reflektora i 60 z reflektorem; 14% - do 50-60 cm bez reflektora i około 80 cm z reflektorem -> Tu lepiej kupować te od Arcadii, te.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Edytowany przez Vulpes90, 13 sierpień 2017 - 22:30.

#6 Ludix

Ludix
  • Terrarysta

Napisany 14 sierpień 2017 - 11:13

Wielkie dzięki za pomoc :) mam jeszcze jedno pytanie. Może nie jest to w temacie oświetlenia ale nie chcę zakładać nowego. Jakie podłoże zastosować? Myślałem nad piaskiem.

#7 Vulpes90

Vulpes90

Pomocny w dziale Agama brodata, Budowa, osprzęt, Terraria dla jaszczurek i sprawy techniczne

• Moderator
  • Z nami od: 2869 dni
  • Polska / Opolskie / Kluczbork

Napisany 14 sierpień 2017 - 12:28

Dla młodej agamy, i do czasu aż nie zrobisz badania kału na pasożyty, to ręczniki papierowe (łatwo je wymienić w razie potrzeby) później najbezpieczniejsze to podłoże z kolb kukurydzy (tzw. Chipsi mais - w razie potrzeby agama może je strawić), biopodłoże, albo piasek (z tym, że w przypadku piasku trzeba pilnować żeby agama go nie zjadała - małe ilości jej nie zaszkodzą, ale większe mogą doprowadzić do zaczopowania)

Edytowany przez Vulpes90, 14 sierpień 2017 - 12:29.

#8 Ludix

Ludix
  • Terrarysta

Napisany 14 sierpień 2017 - 12:29

Dzieki! Jak już będzie gotowe i zamieszkane to wrzucę fotki :)

#9 Methiovit

Methiovit
  • Terrarysta
  • Z nami od: 402 dni
  • Polska / Małopolskie / Kęty

Napisany 25 luty 2018 - 20:04

Witam .

Z tematyki oswietlenia pozwole sobie zapytać czy dla gadów tropikalnych  ( felsuma madagaskarska )

można stosować oświetlenie pustynne ?  np:

EXO TERRA REPTI GLO 10.0 COMPACT 26W UVB 150

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).