Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

linienie

- - - - -  
Ruszanie ptasznika podaczas wylinki

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 kozaczek27

kozaczek27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 740 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 07 sierpień 2017 - 16:43

Witam. Dzisiaj zauważyłem drobinki pleśni w moczboxie gdzie był p. irmina l2. Cały pojemnik zasnuty był pajęczyną więc widać było tylko kontury ptasznika. Nie ruszał się co mnie zaniepokoiło gdyż był zawsze płochliwy ale i tak postanowiłem mu wymienić torf aby nie dopuścić do dalszego rozwoju pleśni. Pająk faktycznie był jakiś taki niemrawy więc dałem go do kliszówki żeby przy okazji zobaczyć czy pleśń nie zaatakowała jego i zobaczyłem że pająk właśnie ma wylinkę... nie widziałem tego wcześniej ponieważ siedział w "tunelu" z pajęczyny a to był dopiero początek wylinki i dopiero odkleił sobie Karapaks - u żółwi grzbietowa (wypukła) część pancerza składająca się z rogowej warstwy tarczek, które leżą na warstwie płytek kostnych. U stawonogów (owady, pajęczaki, skorupiaki) twarda grzbietowa powłoka zewnętrzna ciała.' class='bbc ipSeoAcronym'>karapaks. Co mam zrobić czy zostawić go tam czy delikatnie przenieść do jakiegoś pojemniczka? I czy może od tego paść?