Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Skąd pozyskujecie pożywienie dla legwana?

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 Zielony_Barwnik

Zielony_Barwnik
  • Terrarysta
  • Z nami od: 857 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Gniezno

Napisany 14 lipiec 2017 - 21:45

Witam wszystkich.

Otóż nie wiem skąd wziąć takowe pożywienie czytałem co w jego skład wchodzi drzewa i krzewy mogę sobie odstawic ponieważ mieszkam tam gdzie praktycznie to co zostało wymienione nie ma a jak jest to już przy jezdni a takich na pewno mu nie podam chciałem założyć szklarnie ale miejsca nie ma ewentualnie ze sklepów mógłbym kupować ale wyniesie to spore koszty i jednocześnie mogą być  nawalane jakomś chemią. Jedynie co mi zostało to zrobienie małej hodowli na parapecie chodź nie wiem czy to starczy na dorosłego nawet osobnika 
jakieś pomysły macie lub rady? Mógłbym na kilku parapetach postawić ale nie wiem czy to pociągnie. Jakie wy stosujecie sposoby może na jedzenie może jakiś uda mi się wykorzystać? 

Podobne tematy: Skąd pozyskujecie pożywienie dla legwana?     x

#2 AWESOME 1

AWESOME
  • Terrarysta
  • Z nami od: 791 dni
  • Polska / Małopolskie / Mszana Dolna

Napisany 15 lipiec 2017 - 12:54

Na pewno na parapetach na długo pożywienia długo nie nastarczysz.

Najlepiej znajdź w pobliżu może jakiegoś sąsiada czy kogoś kto hoduje rośliny i możliwe że od niego mógłbyś odkupić po dobrych cenach.

Oczywiście trzeba też pytać czy nie używa ''nawozów''.

Pjona !

#3 kaczkadziwaczka

kaczkadziwaczka
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2351 dni
  • Polska / Lubuskie / Międzyrzecz

Napisany 19 wrzesień 2017 - 11:51

NIe możliwe że nie ma nigdzie w pobliżu żadnych polanek na których rośnie mlecz. Mniszek lekarski jest tak powszechny że rośnie nawet na betonie ;)  i w różnych najdziwniejszych miejscach . 

#4 qwertyu

qwertyu
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4059 dni
  • Polska / Lubelskie / Biała Podlaska

Napisany 20 wrzesień 2017 - 14:55

dodatkowo w sklepie ze zdrową żywnością (lub na allegro) możesz kupić kiełkownicę, co polecam szczególnie w okresie zimowym, można również dogadać się w warzywniaku lub na jakimś bazarku z handlarzami, bo często obrywają i wyrzucają liście np. rzodkiewki, będą zadowoleni jak ktoś zabierze, nie będą płacić za wywóz ;)

PS. to takie ratunkowe sposoby, ale kombinuj, na pewno coś wymyślisz ;)

#5 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2571 dni
  • France

Napisany 22 wrzesień 2017 - 23:32

sklepowe to raczej na zime, jak wiemy nie jest to najlepsze wyjscie.  Wspomagac sie mozesz, ale nie caly czas. Raz na tydzien mozesz sie wybrac poza miasto, nazbierac jak najwiecej, umyc i do lodowki.

#6 qwertyu

qwertyu
  • Terrarysta

Napisany 23 wrzesień 2017 - 11:38

dlaczego raczej na zimę? nie widzę nic złego aby latem urozmaicać dietę legwanów w liście np. rzodkiewki.

#7 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 24 wrzesień 2017 - 10:20

Nie jestem specjalistka, ale zauwazylam, ze jedzenie sklepowe jest jakby ,,puste jedzenie". Moj leg mogl jesc tonami roszponke, rukole i cala ta reszte (nie chce mi sie wymieniac), a i tak kal byl malutki w porownaniu do tego gdy jadl polne rosliny. To takie moje spostrzezenia. Jako urozmaicenie diety nie przeszkadza. Pamietajmy, ze rzodkiew nie jest polecana jako glowny skladni diety.

#8 qwertyu

qwertyu
  • Terrarysta

Napisany 25 wrzesień 2017 - 19:04

oczywiście, że nie, ale rozmawiamy o diecie a nie o głównym składniku ;). Puste jest jak bierzesz od byle jakiego handlarza lub sklepu, są jednak sprzedawcy u których się zaopatrujemy i tam trzeba rozmawiać, bo skoro tam właśnie kupujemy to darzymy tego sprzedawcę pewnym zaufaniem :), ale to tylko moje subiektywne zdanie :)

#9 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • France

Napisany 25 wrzesień 2017 - 23:04

cos w tym jest, ale wiekszosc wybiera supermarkety. Wiem, ze ty myslisz o zwierzaku dalej niz lista roslin jadalnych, ale ja mowie do tej calej reszty :-) Zreszta sama kupywalam w supermarketach, bo po prostu w zimie nie dostaniesz wielu roslin w ogrodniku przy bloku. W lecie, wiosna i jesienia najlepiej i najtaniej nazbierac, nawet jesli musisz wyjechac za miasto raz w tygodniu. Szczerze mowiac te wszystkie kupne rzeczy sa z pola i zwykle z pola centralnie przy ulicy, nie wazne jakiego kraju.

#10 qwertyu

qwertyu
  • Terrarysta

Napisany 26 wrzesień 2017 - 08:27

zimą u mnie cały czas "chodziły" 3 kiełkownice, dużo pomaga, a po kilku dniach kiełków jest naprawdę sporo :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).