Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

identyfikacja

* * * * * 1 głosów  
Moje 3 Legwany

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Karoll23

Karoll23
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1444 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 17 marzec 2017 - 16:08

Witam, czy wg was jest szansa by rozpoznać płeć u legwana?? posiadam dwa dorosłe okazy odebrane od innego hodowcy i wg jego zapewnień są to dwie samice gdyż jak to powiedział tak mu się wydaje 1f600.png lecz ja jestem nie bardzo przekonany gdyż jeden osobnik przejawia dużo większą dominacje w terrarium i jest dużo bardziej agresywny podczas codziennych czynności.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

Załączone pliki

Edytowany przez Karoll23, 18 marzec 2017 - 14:45.

Podobne tematy: Moje 3 Legwany     x

#2 Zsasz

Zsasz

Miniony Pomocny w działach początkujący hodowcy węży oraz początkujący hodowcy jaszczurek

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2338 dni
  • Polska / Śląskie / Wilamowice

Napisany 17 marzec 2017 - 17:39

1. Agresja to cecha osobnicza, możesz mieć zwyczajnie wredną samicę.

2. Dominacja w stadzie to normalka i zwierzęta mają swoją hierarchię, którą muszą empirycznie ustalić.

3. Jeśli chcesz znać płeć to musisz zrobić zdjęcia ,,podwozia", innymi słowy zrobić zbliżenie na okolice kloaki (fajnie, żeby było również z widocznymi udami).

#3 Karoll23

Karoll23
  • Terrarysta

Napisany 18 marzec 2017 - 10:36

2. Dominacja w stadzie to normalka i zwierzęta mają swoją hierarchię, którą muszą empirycznie ustalić.

3. Jeśli chcesz znać płeć to musisz zrobić zdjęcia ,,podwozia", innymi słowy zrobić zbliżenie na okolice kloaki (fajnie, żeby było również z widocznymi udami).

Ok dzisiaj podczas kąpieli postaram się porobić fotki. Dzięki że odp ;)

#4 Karoll23

Karoll23
  • Terrarysta

Napisany 18 marzec 2017 - 14:44

Dodałem zdjęcia

#5 Zsasz

Zsasz

Miniony Pomocny w działach początkujący hodowcy węży oraz początkujący hodowcy jaszczurek

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2338 dni
  • Polska / Śląskie / Wilamowice

Napisany 18 marzec 2017 - 14:59

Mam wrażenie, że pierwszy to samiec (duże pory na udach), drugie samica, ale (tak jak i w innym temacie wspominałem) z oznaczaniem dopiero jestem początkujący, więc nie brać mojej opinii za pewniak.

@[member='Radagast'] Może Ty wiesz?

albo @[member='babajaga27'] - kojarzę, że aktywna na legwanach mocno.

#6 Radagast

Radagast

Czarodziej jaszczurczy

• Koordynator działów
  • Z nami od: 1652 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 18 marzec 2017 - 19:06

Na legwanach się nie znam, podobnie jak na innych pospolitych gatunkach...

Ale tu pory są wyraźnie inne, jeśli się tym kierować, to @[member='Zsasz'] ma rację.

#7 grzesiek2610

grzesiek2610
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2353 dni
  • Polska / Małopolskie / Oświęcim

Napisany 19 marzec 2017 - 00:26

Zdjęcie pierwsze samiec z drugim mam wątpliwości,ale jak na mój gust to te legwany mają max dwa lata,chyba że były trzymane w bardzo złych warunkach. Dwójka to raczej smica  

#8 Karoll23

Karoll23
  • Terrarysta

Napisany 19 marzec 2017 - 11:07

Zdjęcie pierwsze samiec z drugim mam wątpliwości,ale jak na mój gust to te legwany mają max dwa lata,chyba że były trzymane w bardzo złych warunkach. Dwójka to raczej smica  

Owszem warunki były bardzo kiepskie gdy pojechałem po nie do Zgorzelca i zobaczyłem jak wyglądają to normalnie w szoku byliśmy :/ Samica złamany ogon który już gnił, samiec połamane praktycznie wszystkie kolce na grzbiecie dwa palce do.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#9 babajaga27

babajaga27
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2386 dni
  • France

Napisany 21 marzec 2017 - 20:24

tak jak Grzesiek, choc drugi jest jakby troche dalej i kiepsko widac.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).