Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Gekon lamparci, problem z polowaniem na świerszcze

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
30 odpowiedzi na ten temat

#1 geko21

geko21
  • Terrarysta
  • Z nami od: 677 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Września

Napisany 02 marzec 2017 - 20:13

Witam. Niedawno zauważyłem że mój gekon jakoś mozolnie poluje na świerszcze, ostatnio w ogóle nie udaje mu się ich złapać. Zwykle uciekają one pod kryjówki i kamyczki i to mnie trochę denerwuje. Próbowałem to jakoś bardziej zakopać ale no cóż, Nie ma to jak drewienka bukowe. Czy da się temu jakoś zaradzić? I czy mam się martwić o gekona? Dodam jeszcze że próbowałem mu świerszcza podać z ręki, ale wybrzydzał więc to odpada

Podobne tematy: Gekon lamparci, problem z polowaniem na świerszcze     x

#2 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1135 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 02 marzec 2017 - 22:41

Możesz spróbować podcinać swierszczuchom nóżki, będą wtedy "wolniejsze"

#3 oskar170201

oskar170201
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1934 dni
  • Polska / Pomorskie / Tczew

Napisany 03 marzec 2017 - 09:24

możesz też zmienić podstawe diety na mączniki wkładasz do miseczki i wtedy kiedy gekon chce je a po za tym z miseczki(min2,5-3cm wysokosci) nie uciekną więc nie ma ryzyka że w nocy podgryzą gekona

#4 jot023

jot023
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1135 dni
  • Polska / Małopolskie / Kraków

Napisany 03 marzec 2017 - 10:58

Jak masz dostęp do innej niż mączniki karmówki, to proszę podawaj gexom mącznika jedynie sporadycznie. Pewnie znów się wywiąże dyskusja... a bo inni, a bo hodowcy, a bo amerykanie. Jedna nie jesteśmy "a bo" i warto zadbać bardziej o dobro pupila niż o naszą wygodę, a to jest podstawowy argument, który przemawia za mącznikami. Zaczynając przygodę z gadami, a tak to powinniśmy traktować, pewnie mieliśmy świadomość, co ona ze sobą niesie.

#5 sebekol

sebekol

Moderator w działach gekony i gekon lamparci

• Moderator
  • Z nami od: 3848 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 03 marzec 2017 - 12:08

Spróbuj karaczanów, na przykład tureckich. Polecam dietę opartą na mączniku i karaczanach jako dodatku.

#6 geko21

geko21
  • Terrarysta

Napisany 06 marzec 2017 - 22:49

możesz też zmienić podstawe diety na mączniki wkładasz do miseczki i wtedy kiedy gekon chce je a po za tym z miseczki(min2,5-3cm wysokosci) nie uciekną więc nie ma ryzyka że w nocy podgryzą gekona

Za to jest ryzyko że gekon stanie się spasionym wybrednym smakoszem.

Spróbuj karaczanów, na przykład tureckich. Polecam dietę opartą na mączniku i karaczanach jako.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#7 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1085 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 07 marzec 2017 - 08:53

@[member='geko21']

z padajacymi karaczanami moze byc tak, ze pyl od sepii zatyka im uklad oddechowy i sie duszą po prostu?

#8 Zsasz

Zsasz

Miniony Pomocny w działach początkujący hodowcy węży oraz początkujący hodowcy jaszczurek

• Moderator.nieaktywny
  • Z nami od: 2337 dni
  • Polska / Śląskie / Wilamowice

Napisany 07 marzec 2017 - 13:40

A mączniki czasem nie są tłuste strasznie?

No i jak tylko jest możliwe -> zróżnicowana dieta, zmieniać co jakiś czas ,,podstawę" i dodatki.

#9 geko21

geko21
  • Terrarysta

Napisany 08 marzec 2017 - 18:11

Dobra wiadomość :) Wczoraj gekon dostał po prostu szału, wszamał jeden po drugim 3 świerszcze :)

@[member='geko21']

z padajacymi karaczanami moze byc tak, ze pyl od sepii zatyka im uklad oddechowy i sie duszą po prostu?

W sumie to możliwe. Eh, dlatego wolę Dubie od turków. Argentyńskich by nawet do miski nie było trzeba włożyć, a turki latają jak poparzone po całym terrarium

.....................czytają więcej tylko zalogowani terraryści. Proszę zaloguj się lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz jeszcze konta.

#10 baggio17

baggio17
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2161 dni
  • Polska / Śląskie / Częstochowa

Napisany 08 marzec 2017 - 19:45

Przeciez geki nawetoseski oseski jedza. Moje 7 gekow tylko na szaranczy plus czasem mole woskowe z własnej hodowli

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2018 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).